Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Viac informácii OK
Pracujeme s overenými kanceláriami
  +
Prihlásenie
Zabudnuté heslo
Prihlásenie
Počet nehnuteľností
238 744
Reg. kancelárií
11 220
Reg. užívateľov
110 173
Fanúšikov
52 554

 

Reality inzercia

SORA

Singapur pokračuje v premene na zelené mesto – otvoril solárny chodník

Reality Realitné články Úspora energie Singapur pokračuje v premene na zelené mesto – otvoril solárny chodník

Napísal Róbert Bosák, 31.07.2017


Singapur a ekologické urbanistické nápady sú neodmysliteľným spojením, bez ktorého by rozvoj mestského štátu nefungoval. Po najnovšom sa tu diskutuje o novootvorenom chodníku, ktorý je schopný produkovať solárnu energiu.

 

Bezpečnosť, úspora, inovácia a praktická stránka, to všetko viedlo predstaviteľov Singapuru k realizácii ďalšieho pokrokového nápadu. Tým je nový chodník schopný svietiť aj v noci, ktorý však neosvetľujú žiadne umelé svietidlá. Jeho prevádzku zaisťuje solárna energia, čím sa chodník stal jedným z prvých svojho druhu.

 

Rail Corridor – pokrokový ekologický chodník

 

Singapur ako najinovatívnejšie mesto sveta si na príprave pokrokových nápadov dáva záležať. Rail Corridor, čo je názov pre nový ekologický chodník, si okamžite získal pozornosť. Jeho autori sa rozhodli pre realizáciu solárneho doplnku, ktorý má skvalitniť život v meste. To sa aj podarilo, nakoľko chodník od svojho otvorenia 12.júla využili tisícky spokojných chodcov.

 

Na úvod otestujú 400-metrový chodník

 

Solárne osvetlenie pracujúce na báze UV žiarenia funguje na 400-metrovom úseku, čo má ako testovací experiment zatiaľ postačiť. Je jasné, že ak sa projekt osvedčí a naplní praktické a bezpečnostné požiadavky, potom sa bude pokračovať vo výstavbe ďalších úsekov naprieč celým Singapurom.

 

Jeho prevedenie má vybrať verejnosť

 

Ekologické riešenia podporujúce postupnú transformáciu Singapuru na moderné zelené mesto sú v tejto lokalite vždy vítané. Aj preto sa o projekt Rail Corridor začalo zaujímať čoraz viac ľudí zapájajúcich sa do ankety o prevedení chodníka. Tí sa môžu vyjadriť k výberu materiálu, ktorým sa má dodatočne obložiť povrch dopĺňajúci zhotovenie v solárnom duchu. 

 

Vybudovanie ekologického solárneho chodníka nie je prvým nápadom tohto druhu. Podobné projekty boli prezentované aj v iných častiach sveta, pričom v susednom Poľsku a Holandsku sa dokonca zrealizovali. Teraz je na rade ukázať pozitíva takýchto urbanistických doplnkov  Singapur, ktorý prináša prototyp solárneho chodníka do svojho regiónu ako prvý.

 

Text : Róbert Bosák

Foto : etravel.cz