Reality inzercia

Poznámky sú jednoduchý nástroj, ako sa rýchlo a bez problémov orientovať v množstve inzerátov, ktoré ste si prezreli a zaujali vás. Umožní vám orientovať sa v inzerátoch a ľahko ich porovnávať medzi sebou.

K dispozícií máte 10 predvolených poznámok, ktoré si viete ľubovoľne upravovať ako vám vyhovuje. Navyše si viete k inzerátu pridať svoju vlastnú poznámku, postreh, či krátky popis.

Služba je prístupná len pre registrovaných používateľov. Registráciou získate navyše možnosť ľahko si spravovať poznámky a označené inzeráty. Pod každou poznámkou sa vám zobrazí zoznam vami označených inzerátov.

Renovácia namiesto kúpy

Napísal Róbert Bosák, 18.03.2014

Praskliny, škrabance, dokonca už aj hrdza! Pozeráte na vaňu a rozmýšľate, či kúpiť novú alebo ju skúsiť ešte zachrániť. Možné je oboje, voľba ostáva na Vás. Dlhoročný pomocník vo Vašej kúpeľni si pýta obnovu alebo úplnú výmenu. Dáte prednosť lacnejšiemu riešeniu, ktoré toho ušetrí viac, nielen peniaze alebo vaňu nadobro odpíšete a pôjdete sa pozrieť po nejakej novej?

Zdroj: www.hemendex.sk

Každý pohľad smerujúci na vaňu prináša rovnaké myšlienky. Nová, nová a nová. Poškodenia kaziace funkčnosť a estetický vzhľad sú nepríjemné a bránia relaxu, ktorý si chcete v kúpeľni dopriať. Mať kúpenú novú vaňu bez chýb si vyžiada dosť peňazí a času pri zasadzovaní, takže siahnuť "len" po renovácii terajšej starej vane môže byť celkom dobrým riešením. A aby sme sa vyjadrili presne, renováciou vane sa vôbec nepripravujete o kvalitu ani životnosť.

Zdroj: www.hemendex.sk


Výhody renovácie

 

Nižšia cena - Keďže pri renovácii ide len o pár jednoduchých krokov pracovného postupu, aj cena musí byť primeraná. Mnoho samostatných živnostníkov Vám túto prácu zrealizuje od 70€, bežná cena firiem začína zhruba od 100€, záleží od použitej techniky prerábania. V porovnaní s kúpou novej vane dokážete ušetriť slušnú čiastku.

Rýchlosť práce - Prerábka trvá zhruba len niekoľko hodín, konkrétne záleží od rýchlosti pracovníka zodpovedného za renováciu, takže nemusíte sa obávať nejakých dlhotrvajúcich rekonštrukcií.

Ušetrená námaha - To, že renováciou nemusíte nič búrať je najväčšou výhodou. Vaňa ostáva na svojom mieste, takže žiadne pokročilé stavebné práce nie sú potrebné. Všetko prebehne bez demontácie a premiestňovania.

Zdroj: www.renovaciakupelne.sk


Ktorú z dvoch najosvedčenejších techník použiť ?


Zvoliť si správny postup renovácie by ste nemali len tak. V súčasnosti sa využívajú dva spôsoby ako rekonštruovať rýchlo a kvalitne a ich výber by mal bezpodmienečne závisieť od použitého materiálu a polohy súčasnej vane.


Rekonštrukcia systémom vaňa do vane - Tento spôsob prináša vloženie novej plastovej vložky do starého dna vane, od čoho vznikol aj ten názov. Táto technika prináša viacero pozitív, treba spomenúť hlavne dokončenie práce do troch až štyroch hodín. Okrem toho, povrch vane sa po vložení plastovej vložky nebude lúpať. Nezabúdajme ani na výborné tepelno-izolačné vlastnosti. Postup pozostáva z jednoduchých krokov. Najprv sa stará vaňa premeria, potom sa určí typ vane a vyberie vhodná vložka, ktorá sa môže následne vložiť do vane, samozrejme orezaná, aby vošla na mieru. Rýchly, čistý a lacný spôsob ako prísť k novej vani.

Zdroj: www.renovaciakupelne.sk


Renovácia studeným smaltom - Práca je tichá a bezprašná. Na smaltovanie sa už dlhodobo používa takzvaný studený smalt, ktorý má vďaka dvojzložkovému náteru dobré ochranné vlastnosti. Životnosť takto upravenej vane sa odhaduje na sedem až desať rokov. Povrch môžete ošetrovať klasickým saponátom. Smaltovanie je takisto iba niekoľkohodinový postup. K zahájeniu postupu treba spraviť vstupné úpravy. Starý povrch treba dôkladne očistiť a potom ho obrúsiť. Okolie vane sa oblepí krycou fóliou a môže sa začať nanášať smalt v dvoch vrstvách. Pri správnej teplote okolo 20 stupňov musí vaňa vytvrdnúť aspoň 48 hodín a potom je hotová.

Zdroj: www.renovaciakupelne.sk


Lacno, rýchlo a bez nečistôt, takto môžeme zhrnúť hlavné plusy renovácie vane. Na rozdiel od kúpy je to efektívny spôsob ako ušetriť dosť peňazí a takisto aj čas. Čo sa týka renovácie, je dôležité spomenúť, že staré vane sa vyrábali naozaj kvalitné a vydržia veľa. Základ vane sa nemení, takže od prerobenej vane môžete aj naďalej očakávať dlhú životnosť a možno dlhšiu ako kúpou nejakej novej. Niektoré nové vane môžu byť vyrábané v nižšej kvalite narýchlo za účelom predaja, takže renováciou spravíte asi aj dobre.

 

Text : Róbert Bosák

Foto : hemendex.sk, renovaciakupelne.sk