Reality inzercia

Poznámky sú jednoduchý nástroj, ako sa rýchlo a bez problémov orientovať v množstve inzerátov, ktoré ste si prezreli a zaujali vás. Umožní vám orientovať sa v inzerátoch a ľahko ich porovnávať medzi sebou.

K dispozícií máte 10 predvolených poznámok, ktoré si viete ľubovoľne upravovať ako vám vyhovuje. Navyše si viete k inzerátu pridať svoju vlastnú poznámku, postreh, či krátky popis.

Služba je prístupná len pre registrovaných používateľov. Registráciou získate navyše možnosť ľahko si spravovať poznámky a označené inzeráty. Pod každou poznámkou sa vám zobrazí zoznam vami označených inzerátov.

Rekonštrukciou k novému životu

Napísal Róbert Bosák, 15.03.2014

Všetko okolo nás prechádza neustálymi zmenami, ktoré prinášajú rast, príval nového a možnosť napredovať. Politika, kultúra, šport, móda, trendy a smery sa menia rýchlo s cieľom vyvíjať sa. Trhy sa zaplavujú riešeniami na vylepšenie a našou úlohou je ísť s dobou alebo ostať natoľko konzervatívny, že si zmeny ani nevšimneme. Spravíme však správne?


Počítač potrebuje občasné vykonanie údržby a diagnostiky, či nie sú v jeho systéme prítomné vírusy. Do auta kupujeme stále nové súčiastky a chodíme pravidelne na technickú kontrolu za účelom overenia stavu. Výnimkou by nemal byť ani náš byt alebo rodinný dom, ktorý si takisto zaslúži občasné úpravy vo forme vymaľovania stien, premiestnenia nábytku a kúpy nových spotrebičov. Významom každej zmeny je neuviaznuť v stereotype a prinášať do života pravidelne niečo nové, pretože staré známe príslovie vraví : "Zmena je život."


Rekonštrukciou k pozitívnej zmene


Minimálne raz za obdobie obývania konkrétneho príbytku by sme mali uskutočniť rozsiahlejšiu rekonštrukciu. Ideálne by bolo sa aspoň raz presťahovať, ale z finančného hľadiska to nie je vôbec jednoduché, čiže rekonštrukcia splní svoj účel v rámci možností. Každý byt po vykonaní rekonštrukcie naberie druhý dych a pocit z bývania bude omnoho lepší. Veľa majiteľov získalo po rekonštrukcii lepšiu prácu, nabrali viac energie a posilnilo sa aj ich manželstvo. Toto sa bezpodmienečne týka hlavne vlastníkov panelákových bytov vystavaných za čias socializmu, keď sa nestavalo celkom ideálne. Kto býva alebo býval v takomto byte, pozná pôvodný stav kúpeľní obložených umakartom, krivé stropy a zle zasadené okná. Ani elektrika nie je dobre naťahaná, čo nie sú najkomfortnejšie podmienky.

Zdroj: www.homepro.sk

Najčastejšou rekonštrukciou prechádzajú kúpeľne a kuchyne. Tiež pribúda prípadov, keď si majitelia nechávajú prebúrať steny a zmenšujú počet izieb kvôli rozšíreniu priestoru práve v kúpeľni či kuchyni. Obyvateľom sa žiada zlepšiť stav miestností, kde sa pripravuje jedlo a vykonávajú hygienické a relaxačné úkony, takže ochotne pristupujú na realizovanie rôznych úprav. Pokiaľ viete, že chcete prerobiť celý byt či dom, ale nechcete to realizovať naraz kvôli peniazom, radíme počkať a našetriť. Nie je príjemné prespávať v byte plnom neporiadku a náradia, tak prečo to prežívať viackrát, keď sa to môže vyriešiť spolu. Samozrejme, pokiaľ nie je nejaká úprava nutná z dôvodu funkčnosti alebo bezpečnosti.

Zdroj: www.homepro.sk


Dôležitosť príprav


Ešte pred začiatkom prerábky je potrebná dôkladná príprava. Treba si vytvoriť ucelený obraz, čo chcete prácami docieliť. Napomôcť môže jednoduchý plán, vytvorená osnova o postupe a získavanie cenných tipov ako čo najefektívnejšie prerábať. Určite sa oplatí priplatiť a zavolať si nejakých profíkov, ktorí majú pozitívne referencie a odvádzajú kvalitnú robotu. Ušetria Vám prácu a zodpovednosť, takže budete mať čas na svoje veci aj naďalej. Pri počítaní nákladov môže uľahčiť situáciu tvorba rozpočtu s približnou kalkuláciou. Nezabudnite ani na niekoľkopercentnú rezervu. Ak sa spoliehate na termín dokončenia, počítať s časovými sklzmi pomôže zabrániť nervozite z prípadného meškania, ktorá môže byť už aj tak dosť veľká kvôli neporiadku. Odmenou za trpezlivosť však bude dobrý pocit z nového bývania. 


Pri obývaní novostavby nevznikajú až také problémy vyžadujúce nutné prerábky ako pri starších bytoch. Nedá sa však predpokladať, čo prinesie budúcnosť v oblasti bývania a ktoré z dnešných materiálov, dekorácií a doplnkov stratia na kvalite a príťažlivosti. Každopádne, rekonštrukcia pomáha zlepšovať kvalitu bývania, zvyšuje cenu nehnuteľnosti a prináša pozitívny účinok na život. Preto smelo prerábajte. Je to investícia, ktorá sa naozaj vyplatí.


Text : Róbert Bosák

Foto : homepro.sk