Reality inzercia

Poznámky sú jednoduchý nástroj, ako sa rýchlo a bez problémov orientovať v množstve inzerátov, ktoré ste si prezreli a zaujali vás. Umožní vám orientovať sa v inzerátoch a ľahko ich porovnávať medzi sebou.

K dispozícií máte 10 predvolených poznámok, ktoré si viete ľubovoľne upravovať ako vám vyhovuje. Navyše si viete k inzerátu pridať svoju vlastnú poznámku, postreh, či krátky popis.

Služba je prístupná len pre registrovaných používateľov. Registráciou získate navyše možnosť ľahko si spravovať poznámky a označené inzeráty. Pod každou poznámkou sa vám zobrazí zoznam vami označených inzerátov.

Pri Železnej studničke sa začína stavať. Už o 2 roky môžete bývať v srdci Malých Karpát

Napísal PR článok, 03.06.2024

Zdroj: STUDNIČKA DEVELOPMENT s.r.o.

Čím je poloha bývania Pri Studničke výnimočná? 


Bývanie v tejto mestskej lokalite zatraktívňuje prítomnosť malokarpatských lesov, ktoré preniknú do bezprostrednej blízkosti projektu PRI STUDNIČKE. Obľúbeným výletným cieľom je lokálna rekreačná zóna Železná studnička. Ponúka príjemný a v meste nie celkom bežný bonus v podobe možnosti tráviť voľný čas v zelenom prostredí. S bytovým domom ju previaže vodný tok Vydrica, dôležitý a výnimočný prvok, ktorý bude priamo súčasťou areálu projektu.

Zároveň, podobne ako v iných častiach hlavného mesta, bol aj v oblasti Patrónky postupne utlmovaný priemysel a presadzovali sa mestotvornejšie funkcie. Pribudla administratíva, napríklad zóna WESTEND BUSINESS PARK, či bývanie, a to aj v podobe developerských projektov, rozširuje sa tiež potrebná vybavenosť, obchody a služby. Avšak, Patrónka, ktorá je ako dopravný uzol s aktívnymi prestupnými stanicami MHD prirodzene spájaná s pohybom a zmenou, sa má celkom príhodne stať strediskom distribúcie nových myšlienok. Avizované plány z nej urobia v bratislavských pomeroch výnimočné nové centrum inovácií.

PRI STUDNIČKE; Zdroj: STUDNIČKA DEVELOPMENT s.r.o.

Miestny rozvoj je naozaj unikátny


Prostredie významne ovplyvnia špecifické realizácie, ktoré predstavujú silný impulz pre jedinečný rozvoj Patrónky. Lákajú vstup nových investorov a sú zárukou osobitého charakteru lokality.

Výrazným hýbateľom bude jednoznačne ESET Campus. Ide o globálne vedecko-výskumné centrum a sídlo spoločnosti ESET vkladané do areálu po Vojenskej nemocnici, v ktorom už aktuálne prebiehajú úvodné práce. Koncepčný návrh inšpirovaný tvarmi okolitej prírodnej krajiny pripravil víťaz súťaže, dánsky architektonický ateliér Bjarke Ingels Group a na výsledku spolupracuje s lokálnym partnerom, spoločnosťou PANTOGRAPH. Tento architektonický ateliér patrí zároveň aj k autorom stavby PRI STUDNIČKE.

Príbuzne ambicióznu iniciatívu komunikovala aj Slovenská akadémia vied. Svoj miestny areál plánuje zásadne pretvoriť na súčasný, otvorený vedecký kampus podľa víťaznej vízie, ktorá vzišla z urbanistickej súťaže. Spracoval ju ateliér gro architekti spolu s britským Studio Egret West.

Známe ateliéry stoja aj za projektom Pri Studničke

Developer STUDNIČKA DEVELOPMENT s.r.o. oslovil skúsené ateliéry s ocenenými portfóliami. Bytový dom prezentuje vkusnú architektúru, ktorá by nemala stratiť šarm ani v priebehu nasledujúcich rokov.

V úvode tvorby sa pod architektonickú koncepciu podpísal GutGut, ktorý nezaprie inšpiráciu vo vychytenej industriálnej estetike, nakoniec aj príznačnej pre minulosť lokality. Vyššie spomínaný PANTOGRAPH sa ďalej sústredil na predpokladané nároky klientov na moderné bývanie a koncept doladil do aktuálneho stavu. 

PRI STUDNIČKE; Zdroj: STUDNIČKA DEVELOPMENT s.r.o.


PRI STUDNIČKE predstavuje estetický a funkčný mix trendov súčasnej bytovej výstavby 

Zostavený bol pestrý výber 1,5 až 4-izbových bytov a apartmánov v celkovom počte 88 kusov. V dispozíciách boli vytvorené vyhľadávané otvorené denné zóny, autori mysleli aj na potrebu zriadenia úložných systémov. Vďaka členitosti stavby zloženej zo 4 menších hmôt a veľkým preskleniam budú interiéry dobre presvetlené z viacerých strán. Kontakt s exteriérom zabezpečia hlboké balkóny alebo predzáhradky. Náročnejších klientov oslovia súkromné strešné terasy, luxusný doplnok dvoch štvorizbových bytov na najvyšších podlažiach. Vybudovaných bude 139 parkovacích miest umiestnených v podzemnej garáži a na teréne.

Obyvatelia budú mať k dispozícií dva odlišne poňaté dvory. K existujúcim budovám v susedstve sa otvorí priestor živšieho, mestského charakteru, do ktorého budú orientované dve komerčné prevádzky navrhované v parteri. Pokojnejšiu atmosféru druhého dotvorí vodný tok Vydrica, ktorá funguje ako milé osvieženie oddychovej zóny a zároveň pojítko s prírodou v lokalite.

PRI STUDNIČKE; Zdroj: STUDNIČKA DEVELOPMENT s.r.o.

PRI STUDNIČKE; Zdroj: STUDNIČKA DEVELOPMENT s.r.o.


Rozbiehajúca sa výstavba projektu PRI STUDNIČKE má byť zavŕšená do dvoch rokov.

Prednosti nového bývania zhrnula Eva Voldřichová, projektová manažérka spoločnosti STUDNIČKA DEVELOPMENT: „Sme presvedčení, že bytový dom PRI STUDNIČKE vzniká v unikátnej lokalite. Projekty ako ESET Campus alebo plánovaná premena areálu SAV pozitívne ovplyvnia miestnu atmosféru, čím sa prirodzene zvýši aj hodnota nehnuteľností. K neoceniteľným výhodám patrí popri dostupnej vybavenosti tiež prírodné prostredie v rekreačnej zóne Železná studnička, ktoré sa nachádza doslova na dohľad od bytového domu. Lokalita teda prináša jedinečné výhody mestského aj prírodného prostredia.“

PR článok