Reality inzercia

Poznámky sú jednoduchý nástroj, ako sa rýchlo a bez problémov orientovať v množstve inzerátov, ktoré ste si prezreli a zaujali vás. Umožní vám orientovať sa v inzerátoch a ľahko ich porovnávať medzi sebou.

K dispozícií máte 10 predvolených poznámok, ktoré si viete ľubovoľne upravovať ako vám vyhovuje. Navyše si viete k inzerátu pridať svoju vlastnú poznámku, postreh, či krátky popis.

Služba je prístupná len pre registrovaných používateľov. Registráciou získate navyše možnosť ľahko si spravovať poznámky a označené inzeráty. Pod každou poznámkou sa vám zobrazí zoznam vami označených inzerátov.

Prehľadne a profesionálne počas rekonštrukcie

Napísal Róbert Bosák, 19.03.2014

Byt je pripravený na rekonštrukciu, robotníci sa chystajú začať a Vy čakáte na termín zahájenia prác. Či svoju dôveru odovzdáte renomovanej stavebnej firme alebo lokálnej skupine živnostníkov, spôsob komunikácie medzi Vami ako objednávateľom a pracovníkmi ako zhotoviteľom by mal prebiehať na istej profi úrovni, aby sa dokázalo predísť rôznym problémom škodným pre konečný výsledok.Na slovenskom trhu pôsobí množstvo zaujímavých stavebných firiem alebo jednotlivcov špecializujúcich sa na konkrétne rekonštrukčné činnosti, ktorí si roky budujú medzi konkurenciou postavenie. Prácu vykonávajú svedomito a zákazník je ich pánom. Popri týchto serióznych profíkoch sa vezú aj amatéri, ktorí prácu odfláknu a prvoradým cieľom je rýchly zárobok. Takýmto podvodníkom sa môžete vyhnúť na základe rôznych faktorov. Dosť dôležitým je doba obhliadky objektu a dátum spustenia prerábky. Je predpoklad, že najkvalitnejšie firmy budú mať nahustený pracovný program a na ich služby si budete musieť chvíľu počkať. Ale určite to prinesie želaný efekt, takže je lepšie trochu počkať.


Užitočné tipy ako sa vyhnúť zbytočným komplikáciám


Prinášame Vám niekoľko skvelých tipov, vďaka ktorým môžete preveriť vybratú firmu a podmienky spolupráce, ktoré zodpovedné osoby svojim klientom navrhujú. Samozrejme, pokiaľ poznáte ďalšie účinné spôsoby ako zlepšiť vzájomnú spoluprácu, nebojte sa ich použiť aj v praxi a konfrontovať nimi zhotoviteľa.


Podnikateľské oprávnenie - Je úplne jedno, komu rekonštrukciu zveríte. Firma alebo jednotliví živnostníci, podstatné je, aby boli schopní preukázať podnikateľské oprávnenie. V obchodnom styku je bežné na požiadavku zákazníka predložiť spôsobilosť, takže pokojne požiadajte zodpovedných o výpis z registra alebo kópiu živnostenského listu.


Referencie - Pozitívne ohlasy zháňajte všade, kde je to možné. Čím rozsiahlejšia rekonštrukcia, tým je potrebnejšie dbať o kvalitnú prácu. Overiť si pracovníkov môžete aj vypýtaním referenčnej listiny, na ktorej je aktuálny zoznam zhotovených stavieb. Už len držba tohto zoznamu hovorí o solídnosti dotyčného. Pokiaľ môžete, pozrite si naživo nejakú prácu u známych alebo susedov, pretože najlepšou vizitkou je odvedená práca.


Zmluva - Podpíšte so zodpovednou osobou jednoduchú zmluvu, aby ste mali aspoň takéto krytie. Zahrňte do nej všetky detaily ohľadom ceny, predplatenej zálohy, rozsahu vykonaných prác a termínu dokončenia. Zmluvne podchytený vzťah môže priniesť vzájomnú dôveru a právnu bezpečnosť pre zákazníka.


Dohoda cien - O cenách za práce sa dohadujte výhradne individuálne, spoliehať sa na cenníky zavesené na internete nie je seriózne. Ide predsa o Vaše peniaze, takže smelo diskutujte, prepočítavajte a vyjednávajte. 


Záloha - Nikdy neplaťte vysoké zálohy, nie je to povinné. Je slušné dohodnúť sa na nejakej primeranej čiastke, napríklad 20 až 30% úplne postačí. Pri zálohách treba myslieť na ich nenávatnosť, pokiaľ dôjde k pochybeniu z Vašej strany. Cena dopravy alebo čiastočná úhrada materiálu vopred je v poriadku.


Dohoda na doplnení poskytnutých služieb - Pokiaľ Vám nestačí ústna dohoda, zakomponujte do zmluvy rôzne dodatky o likvidácii odpadu alebo sankcií za nedodržanie zmluvy.


Platba - Ak zaplatíte za vystavenú faktúru bankovým prevodom po odovzdaní diela alebo tesne pred ukončením prác, urobíte najlepšie. Takto prebehne seriózny obchod prijateľný pre obe strany. Neplaťte žiadne čiastky okrem dohodnutej zálohy vopred. Ak budete platiť v hotovosti, môže byť vhodné zavolať tretiu osobu ako očitého svedka.


Odovzdávanie diela - Ukončenie prác a odovzdanie diela musí byť schválené Vami ako objednávateľom. Podpísaním preberacieho protokolu vyjadríte oficiálny súhlas s ukončením prác. Samozrejme, pred prebratím diela prekontrolujte stav, môžete zavolať na pomoc aj nejakého nezávislého odborníka. 


Text : Róbert Bosák