Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Viac informácii OK
Pracujeme s overenými kanceláriami
  +
Prihlásenie
Zabudnuté heslo
Prihlásenie
Počet nehnuteľností
247 204
Reg. kancelárií
11 012
Reg. užívateľov
108 404
Fanúšikov
52 554

 

Reality inzerciaSORA
Pred ambasádou zbúrajú plot, za ňou postavia polyfunkčný objekt

Reality Realitné články Novinky z domova a o bývaní Pred ambasádou zbúrajú plot, za ňou postavia polyfunkčný objekt

Napísal Róbert Bosák, 01.10.2017


Okolie americkej ambasády v hlavnom meste zrejme prejde viacerými zmenami ako len odstránením sporného oplotenia, o ktorom sme písali včera. Kúsok od Hviezdoslavovho námestia sa totiž chystá aj výstavba nového polyfunkčného komplexu.

 

Polyfunkčný objekt Paulínyho ulica, presne týmto názvom je označený nový projekt, ktorý má doplniť zástavbu lokality hneď za Hviezdoslavovým námestím. Investori tu chcú postaviť niekoľkoposchodovú nehnuteľnosť s viacúčelovým využitím. Vďaka tomu pri hoteli Carlton a spomínanej americkej ambasáde vyrastú nové apartmány aj komerčné priestory.

 

Projekt sa zrodil už pred 5 rokmi

 

Nový projekt, ktorý má Bratislavčanom priniesť byty, kancelárie a niekoľko obchodov, nie je na scéne prvýkrát. Hovorí sa o ňom už od roku 2012, no jeho realizáciu zbrzdili odvolania pri vydávaní územného rozhodnutia. Pred pár dňami sa situácia vyriešila, takže po dlhom čakaní sa môže pristúpiť k opätovným prípravám na výstavbu.

 

 Viacúčelové priestory na vysokej úrovni

 

Konečná podoba pripravovaného objektu ešte známa nie je, nakoľko na návrhu projektu sa stále pracuje. Aj keď vizualizácie ešte môžu priniesť niekoľko zmien, na charaktere objektu by sa už nemalo meniť nič. Vzhľadom na lokalitu a využitie budovy sa totiž investori snažia o realizáciu budovy, ktorá prinesie novým nájomníkom moderné nadštandardné priestory.

 

Polyfunkčný objekt Paulínyho ulica v číslach:

 

- na pozemku s výmerou 558 m2 zastavajú 534,91 m2

- stavba vyrastie do výšky 8 poschodí + 1 podzemné

- obchodné prevádzky zaberú celkovú plochu 367 m2

- súčasťou objektu sa má stať aj 15 parkovacích miest

 

Štruktúra objektu a jednotlivých poschodí:  

 

1.poschodie – 4 prevádzky pre obchod a služby

2.poschodie – kancelárie a 1 apartmán

3.-5.poschodie – na každom poschodí 4 prechodné apartmány

6.-8.poschodie –3 veľkometrážne byty s terasou

 

Nie je vylúčené, že v okolí Hviezdoslavovho námestia sa toho v ďalších mesiacoch udeje ešte viac. Táto atraktívna lokalita je v hľadáčiku viacerých investorov, ktorí by tu radi postavili či prenajímali lukratívne nehnuteľnosti, no to je zatiaľ hudbou budúcnosti. Aktuálne sa do centra pozornosti dostal práve Polyfunkčný objekt Paulínyho ulica, ktorý by sa už o pár mesiacov mohol začať stavať.

 

Text : Róbert Bosák

Zdroje : bratislava24.dnes.sk, reality.etrend.sk

Foto : reality.etrend.sk