Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Viac informácii OK
Pracujeme s overenými kanceláriami
  +
Prihlásenie
Zabudnuté heslo
Prihlásenie
Počet nehnuteľností
247 204
Reg. kancelárií
11 012
Reg. užívateľov
108 404
Fanúšikov
52 554

 

Reality inzerciaSORA
Práce na Národnom futbalovom štadióne s 3-mesačným sklzom

Reality Realitné články Novinky z domova a o bývaní Práce na Národnom futbalovom štadióne s 3-mesačným sklzom

Napísal Róbert Bosák, 11.10.2017


Naša futbalová reprezentácia je z hry o majstrovstvá sveta von, no rušno okolo futbalu bude naďalej. Sčasti aj preto, že realizácia Národného futbalového štadióna má sklz, čo ohrozuje časový plán jeho dokončenia.

 

Na európske pomery trochu nevídané, no v prípade Slovenska nič nepochopiteľné. Realizácia Národného futbalového štadióna prechádza naďalej peripetiami, ktoré už iniciátorov projektu začínajú zosmiešňovať. Po dlho očakávanom zahájení výstavby všetko nasvedčovalo tomu, že situácia sa dá do poriadku, no po najnovšom sa dozvedáme o tom, že výstavba nabrala zhruba 3-mesačné meškanie.

 

Štadión má byť hotový koncom budúceho roka

 

Jednotlivé etapy výstavby majú jasné stanové ciele, medzi ktorými je najdôležitejší samotný termín ukončenia. Ten naplánovali na koniec budúceho roka, no aktuálne meškanie ho môže odložiť na neskôr. Či hrozí takýto scenár, to ukáže najbližší čas, nakoľko začiatkom roka sa má dokončovať hrubá stavba a v lete pokladať trávnik. Ak by sa meškalo už s týmito fázami, ukončenie prác a následná kolaudácia sa zrejme včas nestihne.

 

Meškanie vraj spôsobuje financovanie

 

Keďže financovanie štadióna je trochu zložitejšie, dalo sa čakať, že môže dôjsť k prípadným problémom. Náklady vo výške okolo 75 miliónov idú na konto akciovky NFŠštátu, pričom práve tento spôsob financovania blokuje svižné tempo výstavby. Podľa zainteresovaných to však nie je problémom pre včasné ukončenie a následné otvorenie štadióna v naplánovanom termíne.

 

Národný futbalový štadión v číslach:

 

- štadión začali stavať 1.septembra 2016

- podľa zmluvy má byť hotový za 76 týždňov

- náklady dosiahnu spomínaných 75 miliónov

- štát má dotovať projekt sumou 27 miliónov

- kapacita v hľadisku bude vyše 22 000 divákov

 

Ktovie, koľkokrát sa ešte v médiách objavia správy o problémoch brzdiacich výstavbu tohto štadióna. Ideálne by bolo, ak by sme sa najbližšie dopočuli až o kolaudácii, ktorá by prebehla včas. Cieľ je to stále reálny, no na otázku, či si naši futbalisti zahrajú ďalšiu kvalifikáciu pod novým stánkom, odpovie šikovnosť developera a ochota vlády popohnať financovanie.   

 

Text : Róbert Bosák

Zdroje : bratislavskenoviny.sk, reality.etrend.sk

Foto : birdz.sk, pluska.sk, reality.etrend.sk