Reality inzercia

Poznámky sú jednoduchý nástroj, ako sa rýchlo a bez problémov orientovať v množstve inzerátov, ktoré ste si prezreli a zaujali vás. Umožní vám orientovať sa v inzerátoch a ľahko ich porovnávať medzi sebou.

K dispozícií máte 10 predvolených poznámok, ktoré si viete ľubovoľne upravovať ako vám vyhovuje. Navyše si viete k inzerátu pridať svoju vlastnú poznámku, postreh, či krátky popis.

Služba je prístupná len pre registrovaných používateľov. Registráciou získate navyše možnosť ľahko si spravovať poznámky a označené inzeráty. Pod každou poznámkou sa vám zobrazí zoznam vami označených inzerátov.

Pádivec v Trenčíne bude budúci rok kompletne obnovený

Napísal Róbert Bosák, 31.10.2022

Na trenčianskom sídlisku Sihoť sa chystá revitalizácia za niekoľko stoviek tisíc eur. Tie budú investované do obnovy detského ihriska známeho ako Pádivec. V rámci obnovy je naplánovaná aj úprava celého vnútrobloku.

Zdroj: dnisihote.sk


Na obnovu detského ihriska Pádivec a jeho okolia sa čaká už nejaký čas. Trenčania, ktorí žijú v danej lokalite, sa nakoniec dočkajú. Vedenie mesta potvrdilo zámer obnoviť vnútroblok aj s ihriskom po tom, čo bolo Trenčínu schválené poskytnutie prostriedkov na jeho modernizáciu. Tá sa má začať v priebehu budúceho roka.

Zdroj: dnisihote.sk

 

Zelenší a útulnejší vnútroblok

 

Cieľom rozsiahlej revitalizácie má byť kompletná obnova územia vnútrobloku. Mesto ho chce urobiť funkčnejším, útulnejším a udržateľnejším. Podariť sa to má vďaka vyššiemu dôrazu na podporu rozvoja zelenej infraštruktúry. V pláne sú aj kroky, ktoré majú posilňovať komunitné spolužitie a prispieť k budovaniu vzájomných susedských vzťahov medzi deťmi aj dospelými. Tie sa majú budovať na zrenovovanom ihrisku aj v jeho okolitom priestranstve, kde pribudnú nové možnosti na spoločné aktivity.

 

Plánované revitalizačné práce:

 

- vznik nových herných prvkov

- doplnenie parkového mobiliára

- výsadba a doplnenie novej zelene

- výmena osvetlenia vo vnútrobloku

- nová povrchová úprava chodníkov

- zriadenie bezbariérových prístupov

- vytvorenie viacerých funkčných zón

Zdroj: dnisihote.sk


Obnova za viac ako 930 000 €

 

Rozsiahla revitalizácia zahŕňajúca viacero plánovaných krokov si vyžiada vyššie finančné náklady. Celková cena prác zahrnutých do projektu sa vyšplhala na viac ako 936 000 €. Až 890 000 € bude financovaných z prostriedkov získaných z eurofondov. Zvyšnú sumu doplatí mesto Trenčín z vlastných zdrojov. Začiatok revitalizácie je predbežne naplánovaný na jar 2023.

 

Text: Róbert Bosák

Zdroj: TASR – tasr.sk

Zdroj foto: dnisihote.sk