Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Viac informácii OK
Pracujeme s overenými kanceláriami
  +
Prihlásenie
Zabudnuté heslo
Prihlásenie
Počet nehnuteľností
257 652
Reg. kancelárií
10 895
Reg. užívateľov
107 343
Fanúšikov
52 554

 

Reality inzerciaSORA
Organizátori podujatia Dni energie 2016 idú opäť medzi ľudí

Reality Realitné články Úspora energie Organizátori podujatia Dni energie 2016 idú opäť medzi ľudí

Napísal Róbert Bosák, 30.05.2016


Alternatívne zdroje, úsporné zariadenia či energetická efektivita budov sa v súvislosti s bývaním skloňujú stále častejšie. S tým sa takisto spájajú rôzne projekty pripravované s cieľom priblížiť tieto témy verejnosti, čoho príkladom sú aj Dni energie na Slovensku. 

 

S možnosťou využitia moderných zelených technológií a schopnosťou skvalitniť  bývanie je oboznámený takmer každý Slovák. Nie všetci však celkom chápu ako to funguje v praxi a ako sa k týmto technológiám dostať. Aj preto sa autori rôznych projektov zameraných na zelené zariadenia v záujme šírenia osvety rozhodli pôsobiť medzi ľuďmi. Platí to aj v prípade akcie Dni energie na Slovensku 2016, v rámci ktorej sa tím z portálu www.energieprevas.sk opäť vydal do ulíc.  

 

Podujatie ide medzi ľudí po tretíkrát

 

Nie je to prvýkrát, čo sa v rámci podujatia Dni energie na Slovensku organizujú stretnutia odborníkov s verejnosťou. Kontaktný spôsob približovania zelených technológií a možnosti úspory energie v domácnostiach bude prebiehať už tretí rok za sebou. Predošlé roky ukázali značný záujem o tieto sprievodné akcie, na základe čoho zavítajú organizátori na námestia a do obchodných centier aj teraz.

 

5 dní, 5 miest

 

Bohatý program podujatia, ktorý je rozdelený na viacero fáz prezentujúcich danú tematiku v rôznych podobách, sa už oficiálne začal. Všetko odštartovalo v nedeľu v bratislavskej Ikei, kde bola premiérová zastávka aktuálneho ročníka. Pokračovať sa bude smerom na východ, aby mohli podujatie navštíviť záujemcovia zo všetkých regiónov. Celkovo ide až o 5 miest, v ktorých sa v priebehu zruba troch týždňov uskutoční 5 podujatí prinášajúcich odborné témy s pestrým sprievodným programom.


Turné podujatia Dni energie na Slovensku 2016 :

 

28.5.2016 – Bratislava, Ikea

30.5.2016 – Žilina, Námestie Andreja Hlinku

3.6.2016 – Banská Bystrica, Námestie SNP

4.6.2016 – Liptovský Mikuláš, OC RGB Liptov

17.6.2016 – Košice, Aupark

 

Cieľ jednotlivých podujatí je jasný, poukázať na možnosti využívania moderných zelených technológií, ktoré sú v súčasnosti stále viac dostupné. Aktéri akcie sa budú snažiť priblížiť záujemcom aj projekt Zelená domácnostiam, ktorého úlohou je podpora zaobstarania malých úsporných zariadení využívaných ako zdroj energie. Záujem o neho je extrémne vysoký, čo je pre organizátorov dobrou výzvou na jeho priblíženie žiadateľom, ktorí to s kúpou kotla na biomasu, tepelného čerpadla či solárnych a fotovoltaických panelov myslia vážne. 

 

Text : Róbert Bosák

Foto :  bratislava.sk, energieprevas.sk, inba.sk, zilinak.sk