Reality inzercia

Poznámky sú jednoduchý nástroj, ako sa rýchlo a bez problémov orientovať v množstve inzerátov, ktoré ste si prezreli a zaujali vás. Umožní vám orientovať sa v inzerátoch a ľahko ich porovnávať medzi sebou.

K dispozícií máte 10 predvolených poznámok, ktoré si viete ľubovoľne upravovať ako vám vyhovuje. Navyše si viete k inzerátu pridať svoju vlastnú poznámku, postreh, či krátky popis.

Služba je prístupná len pre registrovaných používateľov. Registráciou získate navyše možnosť ľahko si spravovať poznámky a označené inzeráty. Pod každou poznámkou sa vám zobrazí zoznam vami označených inzerátov.

Nové výškové veže v Haagu prekonajú hranicu 150 metrov

Napísal Róbert Bosák, 23.08.2022

Holandské mestá sa dlhodobo vyhýbajú hromadnej výškovej výstavbe. Výnimkou nie je ani Haag, kde najvyššie budovy nedosahujú ani 150 m. Latku nahor posunie projekt s 2 výškovými vežami, ktoré prekonajú 150-metrovú výšku ako prvé budovy v meste.

 

Prvenstvo v rebríčku najvyšších budov v holandskom meste Haag si už niekoľko rokov stráži dvojica budov, ktoré slúžia ako sídla ministerstiev. Výška oboch stavieb dosahuje len cez 146 metrov, čo umožní projektu The Grace, aby ich prerástol. Duo výškových veží sa dostane na čelo tohto rebríčka v roku 2025.

The Grace, Zdroj: mecanoo.nl

 

Na nový rekord stačí 180 metrov

 

Aj keď projekt The Grace zahŕňa 2 výškové stavby, celkové prvenstvo bude patriť iba jednej z nich. Na vrchol rebríčka najvyšších budov v Haagu sa prepracuje veža vysoká 180 metrov. Sesterská veža, ktorej dizajn bude takmer identický, dosiahne o 30 metrov menej. Výška 150 metrov jej však postačí na predbehnutie súčasného lídra a obsadenie celkovej 2. pozície.

The Grace, Zdroj: mecanoo.nl

 

Projekt prinesie vyše 1400 bytov

 

Projekt The Grace bol navrhnutý ako výškový rezidenčný komplex, ktorý má rozšíriť bytový fond v Haagu. Architekti zakomponovali do návrhu vyše 1400 bytových jednotiek. V oboch budovách má byť dokopy zriadených 1411 nájomných bytov. Spodné poschodia poslúžia na zriadenie komerčných priestorov s niekoľkými kanceláriami. Architekti z ateliéru Mecanoo zahrnuli do vybavenia polyfunkčného komplexu aj obchody, reštaurácie, kino či posilňovňu.

The Grace, Zdroj: mecanoo.nl

 

Text: Róbert Bosák

Zdroj: mecanoo.nl

Zdroj foto: mecanoo.nl