Reality inzercia

Poznámky sú jednoduchý nástroj, ako sa rýchlo a bez problémov orientovať v množstve inzerátov, ktoré ste si prezreli a zaujali vás. Umožní vám orientovať sa v inzerátoch a ľahko ich porovnávať medzi sebou.

K dispozícií máte 10 predvolených poznámok, ktoré si viete ľubovoľne upravovať ako vám vyhovuje. Navyše si viete k inzerátu pridať svoju vlastnú poznámku, postreh, či krátky popis.

Služba je prístupná len pre registrovaných používateľov. Registráciou získate navyše možnosť ľahko si spravovať poznámky a označené inzeráty. Pod každou poznámkou sa vám zobrazí zoznam vami označených inzerátov.

Neobsadenosť priemyselných nehnuteľností stúpla

Napísal admin, 25.01.2013

Bratislava 23. januára (TASR) - Miera neobsadenosti industriálnych priestorov sa počas 4. štvrťroku 2012 zvýšila na úroveň 7,5 %.

Vedúci oddelenia priemyselných nehnuteľností v Cushman & Wakefield Martin Baláž to vníma pozitívne, nakoľko tak na trhu vznikol priestor pre expanziu spoločností a pre investície nových zahraničných, ale aj domácich investorov. "Súčasná miera neobsadenosti sa dostala na úroveň začiatku roka 2010," skonštatoval Baláž.

Najväčší nárast miery neobsadenosti bol pritom v rámci vlaňajška zaznamenaný v 3. štvrťroku, keď sa na Slovensku dokončili po niekoľkých rokoch nové špekulatívne nehnuteľnosti.
Počas prvých dvoch štvrťrokov 2012 sa miera neobsadenosti pohybovala len na úrovni okolo 4 %. zhodnotil Baláž.

V poslednom štvrťroku minulého roka bolo na slovenský realitný trh uvedených 10.000 m2 nových priemyselných priestorov.
Medzištvrťročne ide o výrazný pokles, hoci treba brať do úvahy, že počas 3. štvrťroku 2012 bola väčšina z 47.000 m2 nových plôch postavených špekulatívne.
Developéri teda nestavali pre vopred vybratých nájomcov, ale klientov hľadali priebežne.
Celkovo sa počas vlaňajška v SR postavilo viac ako 82.000 m2 nových nájomných priemyselných priestorov.
"Rok 2012 vďaka novej špekulatívnej výstavbe nielen na západnom, ale aj severnom a východnom Slovensku môže byt považovaný za prelomový," informoval Baláž.

Z pohľadu prenájmu existujúcich nehnuteľností sa počas 4. štvrťroku 2012 na Slovensku prenajalo 99.000 m2 industriálnych priestorov.
Z toho však len 13.000 m2 tvorili nové nájomné zmluvy a zvyšok predstavovali predĺženia existujúcich kontraktov.
Medzištvrťročne ide o mierny nárast, nakoľko sa počas predchádzajúcich troch mesiacov uzatvorili nové zmluvy na 9000 m2 priemyselných priestorov.