Reality inzercia

Poznámky sú jednoduchý nástroj, ako sa rýchlo a bez problémov orientovať v množstve inzerátov, ktoré ste si prezreli a zaujali vás. Umožní vám orientovať sa v inzerátoch a ľahko ich porovnávať medzi sebou.

K dispozícií máte 10 predvolených poznámok, ktoré si viete ľubovoľne upravovať ako vám vyhovuje. Navyše si viete k inzerátu pridať svoju vlastnú poznámku, postreh, či krátky popis.

Služba je prístupná len pre registrovaných používateľov. Registráciou získate navyše možnosť ľahko si spravovať poznámky a označené inzeráty. Pod každou poznámkou sa vám zobrazí zoznam vami označených inzerátov.

Nábytok bez kovania nie je nábytok

Napísal Róbert Bosák, 05.05.2014

Pri zariaďovaní obydlia sa treba pohrať s dekoráciami, použitými materiálmi, farebnými odtieňmi a typom zvoleného nábytku. Detailov, na ktoré radšej netreba zabúdať je v príbytkoch vždy mnoho. Aj taká maličkosť ako kovanie nábytku môže dať Vášmu interiéru perfektný dizajn alebo ho úplne pokaziť, takže nepodceňujte žiadnu kľučku.

Zdroj: www.klucky-mt.sk


Pokiaľ máte v príbytku nábytok (čo pravdepodobne máte, ak máte obydlie zariadené) a chcete ho aj plnohodnotne využívať, potrebujete ho mať funkčný a technicky stopercentný. K jeho využívaniu patria aj kľučky, kovanie alebo iné špeciálne pomôcky nahrádzajúce úchytné rúčky. Otváranie a zatváranie Vám bez funkčných kľučiek určite nepôjde, takže mať tieto komponenty na jednotlivých častiach nábytku v dobrom stave je výhradnou podmienkou bezproblémovej manipulácie. Teraz sa poďme pozrieť na typy kovaní, materiály a najčastejšie miesta používania.


Najžiadanejšie kovania


Momentálne sú v móde viaceré typy nábytkových kovaní naraz. Celý výber vždy záleží od vkusu majiteľa, jeho obydlia a spôsobu zariadenia bývania. Väčšinou sa predávajú hliníkové typy v zlatom alebo striebristom prevedení. V množstve bytov však nájdeme aj hnedé drevené úchytky, ktorých význam je splynúť s hnedým nábytkom a spraviť byt monotónnejší. Najmenší dopyt je v súčasnosti po plastových kľučkách a úchytkách, pretože nevyzerajú veľmi elegantne a nábytok s nimi vôbec nevynikne. V prípade, že chcete s výberom poradiť, skúste sa inšpirovať rodinou, susedmi alebo niekým, kto má tento doplnok nábytku pekný a fascinuje Vaše oči. Možnosťou je takisto vyhľadanie služieb profesionálneho bytového dizajnéra, ktorý bude presne vedieť, kde a aké kovanie sadne.

Zdroj: www.klucky-mt.sk


Kde všade môžeme kovanie použiť ?


Možností namontovania nábytkového (inak nazývaného interiérového kovania) je niekoľko. Netreba sa venovať iba dverám ako tomu bolo donedávna. Samotný pojem kovanie pomenováva všetky kovové (alebo aspoň reálne imitácie kovových) nábytkové násadky, ktoré môžeme v interiéri nájsť na akomkoľvek druhu nábytku. Súčasťou nábytku býva aj spojovacie kovanie, ktorému dizajnéri neprikladajú tak veľkú úlohu, čo je chyba. Je pravda, že väčšina "spojovníkov" sa nachádza na vnútornej, menej viditeľnej strane, ale kvalita a dizajn by nemala chýbať ani tu. Ak už pekný byt alebo dom, tak aj na miestach, kde oko hosťa len ťažko dovidí.

Zdroj: www.siciliasl.com


Najčastejšie sa kovanie využíva :


- ako vešiaky alebo závesné časti vešiakových skríň na oblečenie

- ako kľučky na okná bez ohľadu na výrobný materiál okenných rámov

- ako úchytné rúčky vhodné na skrine, zásuvky alebo dvierka v izbách

Zdroj: www.topkuchyna.sk


- ako uzamykateľné zámky na skrine, dvere alebo niektoré časti stolíkov

- ako často využívané uholníky potrebné na podporu nábytkovej časti

- ako kľučky na akékoľvek dvere, aj na ľubovoľné posuvné modely

Zdroj: www.siciliasl.com


Na prvý pohľad sa môže výber konkrétneho kovania javiť ako nepodstatná malichernosť, ale opak je pravdou, pretože zvolená farba, tvar a veľkosť daného sortimentu vytvorí nejaký efekt po estetickej stránke. Interiérové kovanie patrí k jedným z najdôležitejších detailov, ktoré priamo ovplyvňujú celkový dojem obyvateľov aj návštev z obytných priestorov. Kto by povedal, že taký malý doplnok môže mať tak veľký význam.


Text : Róbert Bosák

Foto : kutil.sk, klucky-mt.sk, siciliasl.com, topkuchyna.sk