Reality inzercia

Poznámky sú jednoduchý nástroj, ako sa rýchlo a bez problémov orientovať v množstve inzerátov, ktoré ste si prezreli a zaujali vás. Umožní vám orientovať sa v inzerátoch a ľahko ich porovnávať medzi sebou.

K dispozícií máte 10 predvolených poznámok, ktoré si viete ľubovoľne upravovať ako vám vyhovuje. Navyše si viete k inzerátu pridať svoju vlastnú poznámku, postreh, či krátky popis.

Služba je prístupná len pre registrovaných používateľov. Registráciou získate navyše možnosť ľahko si spravovať poznámky a označené inzeráty. Pod každou poznámkou sa vám zobrazí zoznam vami označených inzerátov.

Na brehoch Domaše bolo zlikvidovaných skoro 300 čiernych stavieb

Napísal Róbert Bosák, 25.04.2022

Brehy vodných nádrží sú tradičným miestom na realizáciu čiernych stavieb. Výnimkou nie je ani Domaša, kde boli ešte nedávno prítomné desiatky takýchto objektov. Takmer 300 z nich už bolo odstránených. Ďalšie na likvidáciu čakajú.

Zdroj: domasacity.sk

 

Východoslovenská Domaša patrila dlhší čas medzi vodné nádrže s celkovo najväčším počtom čiernych stavieb na Slovensku. Na jej brehoch postupne vyrástli desiatky objektov, na ktorých realizáciu nebolo vydané stavebné povolenie. Nelegálne objekty sa okamžite stali tŕňom v oku a dôvodom kopiacich sa sťažností. Zástupcovia miestnych samospráv v Prešovskom kraji sa tak rozhodli situáciu vyriešiť.

Zdroj: domasacity.sk

 

Vyše 300 nelegálne postavených objektov

 

Zástupcovia dotknutých obcí pri Domaši sa pustili do riešenia rastúceho problému spoločnou iniciatívou, ktorej výsledkom malo byť „vyčistenie“ brehov od nelegálnych čiernych stavieb. So Slovenským vodohospodárskym podnikom najprv označili, ktoré z prítomných objektov sú nelegálne postavené. Dokopy ich bolo takto označených viac ako 300. Následne prišlo na rad vypracovanie znaleckých posudkov, na základe ktorých sa určilo, ktoré z objektov spĺňajú profil stavby a ktoré sú iba zariadeniami bez povahy stavby.

 

Za 2 roky bolo odstránených 291 objektov

 

Podľa výsledkov znaleckých posudkov bolo medzi zariadenia bez povahy stavby zaradených 291 objektov. Keďže sa nejednalo o objekty spĺňajúce kritériá stavby, zástupcovia samospráv mohli v spolupráci so SVP pristúpiť k ich postupnej likvidácii. Tá prebiehala dovtedy, kým z brehov Domaše nebolo odstránených všetkých 291 objektov. Celý proces ich odstraňovania trval 2 roky.

 

Zvyšné objekty musia zlikvidovať majitelia

 

Odstránením 291 objektov sa proces likvidácie čiernych stavieb pri Domaši neskončil. Ďalšie na rade sú zvyšné objekty, ktoré podľa vypracovaných znaleckých posudkov spĺňajú kritériá stavby. Tie musia odstrániť ich vlastníci na vlastné náklady. Úrady už vydali, resp. pracujú na vydaní rozhodnutí o likvidácii daných stavieb. Majitelia ich musia odstrániť v stanovenej lehote.

 

Text: Róbert Bosák

Zdroj: TASR – tasr.sk

Zdroj foto: domasacity.sk