Pracujeme s overenými kanceláriami
  +
Prihlásenie
Zabudnuté heslo
Prihlásenie
Počet nehnuteľností
97 291
Reg. kancelárií
11 767
Reg. užívateľov
115 636
Fanúšikov
52 554


Reality inzercia

SORA

Mladomanželské pôžičky sa zatiaľ rozbiehajú pomaly

Reality Realitné články Financie Mladomanželské pôžičky sa zatiaľ rozbiehajú pomaly

Napísal Róbert Bosák, 22.07.2019


Od staronových mladomanželských pôžičiek sa po ich júlovom zavedení očakávalo viac. Na vynášanie verdiktov je však priskoro. Pomalý rozbeh štátnych úverov, ktoré by mali byť výhodnejšou alternatívou voči hypotékam, totiž môže razom nabrať svižné tempo.  

 

ŠFRB hlási zatiaľ iba 3 prijaté žiadosti

 

Po 3 týždňoch od spustenia procesu prijímania žiadostí sa v systéme Štátneho fondu rozvoja bývania (ŠFRB) objavili iba 3 žiadosti o mladomanželskú pôžičku. Podľa odborníkov nie je takéto číslo žiadnou pohromou. Produkt najprv potrebuje poriadnu osvetu, až potom sa môže priblížiť k žiadateľom, ktorí oň začnú prejavovať väčší záujem.

 

Žiadosti sa prijímajú do konca októbra

 

Počet žiadostí by mohol začať rásť ešte pred koncom letných prázdnin. Predpovede  hovoria aj o silnej jeseni, kedy sa bude blížiť koniec lehoty na ich podávanie. Obdobie príjmu žiadostí je totiž nastavené vždy len od apríla do októbra. Istú úlohu zohrá aj fakt, že najviac svadieb je v lete, takže mladomanželia si začnú vybavovať pôžičky práve na jeseň.

 

Objem peňazí na pôžičky je limitovaný

 

Za istých okolností sa môže príjem žiadostí ukončiť aj skôr ako v októbri. K tejto situácii by došlo vtedy, keď objem schválených pôžičiek dosiahne sumu vyčlenenú pre ich poskytovanie. Rozpočet na súčasný kalendárny rok dosahuje 15 mil. €, čo by sa pri nadpriemernom záujme mohlo vyčerpať už do konca augusta.

 

Informácie o mladomanželskej pôžičke, o jej poskytovaní aj o možnostiach podávania žiadostí nájdete na www.sfrb.sk.

 

Text: Róbert Bosák

Zdroj: www.tasr.sk

Foto zdroj: www.pixabay.com