Reality inzercia

Poznámky sú jednoduchý nástroj, ako sa rýchlo a bez problémov orientovať v množstve inzerátov, ktoré ste si prezreli a zaujali vás. Umožní vám orientovať sa v inzerátoch a ľahko ich porovnávať medzi sebou.

K dispozícií máte 10 predvolených poznámok, ktoré si viete ľubovoľne upravovať ako vám vyhovuje. Navyše si viete k inzerátu pridať svoju vlastnú poznámku, postreh, či krátky popis.

Služba je prístupná len pre registrovaných používateľov. Registráciou získate navyše možnosť ľahko si spravovať poznámky a označené inzeráty. Pod každou poznámkou sa vám zobrazí zoznam vami označených inzerátov.

Mesto Prievidza vymení viac ako 400 starých svietidiel

Napísal Róbert Bosák, 23.03.2023

Úspora energie, nižšie náklady, menšia poruchovosť, lacnejšia údržba. To všetko má byť výsledkom pripravovanej výmeny verejného osvetlenia v Prievidzi. Vedenie mesta plánuje vymeniť viac ako 400 starých svietidiel.

Prievidza, Wikipédia – Szeder László

 

485 kusov úsporných LED svietidiel

 

Výmenu verejného osvetlenia podstúpia desiatky starých svietidiel. Niektoré z nich plnia svoj účel už viac ako 10 rokov. Jednotlivé žiarivkové a sodíkové svietidlá budú nahradené novým LED osvetlením. Vedenie mesta avizovalo, že v pláne je výmena až 485 kusov svietidiel vo viacerých prievidzských lokalitách.

 

Lokality, kde mesto vymení svietidlá:

 

- Terasy

- Átriová

- Gazdovská

- M. Gorkého

- Na Karasiny

- K. Novackého

- sídlisko Nové Mesto

- sídlisko Zapotôčky

- okolie zimného štadióna

- Ulica energetikov (Kopanice)

 

Investícia vo výške viac ako 90 000 €

 

Výmena osvetlenia v uvedených lokalitách prebehne pod taktovkou mesta. Práce zabezpečia Technické služby mesta Prievidza, ktorého zamestnanci zastrešia celý proces. Náklady na jeho realizáciu sa vyšplhajú na viac ako 90 000 €. Vyše 86 000 € z vyčleneného balíka bude použitých na nákup nových svietidiel. Viac ako 8000 € budú stáť práce spojené s výmenou, resp. inštaláciou svietidiel.

Prievidza, Wikipédia – Szeder László

 

Text: Róbert Bosák

Zdroj: TASR – tasr.sk

Zdroj foto: Wikipédia – Szeder László