Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Viac informácii OK
Pracujeme s overenými kanceláriami
  +
Prihlásenie
Zabudnuté heslo
Prihlásenie
Počet nehnuteľností
247 204
Reg. kancelárií
11 012
Reg. užívateľov
108 404
Fanúšikov
52 554

 

Reality inzerciaSORA
Letný záhradný nábytok, ktorý sa hodí aj do interiérov

Reality Realitné články Interiér Letný záhradný nábytok, ktorý sa hodí aj do interiérov

Napísal Róbert Bosák, 06.08.2017


Záhradný nábytok nemusí po skončení letných horúčav skončiť v pivnici zapadnutý prachom. Výrobcovia totiž stále viac vsádzajú na flexibilné modely, ktoré nám dobre poslúžia celoročne aj v interiéri.

 

Využitie záhradného nábytku si väčšina z nás spája s trávením príjemných letných večerov na záhrade, v altánkoch a na terasách. Tento sortiment však nemusí byť určený výhradne len pre exteriéry, nakoľko v ponuke predajcov nájdeme mnoho elegantných a praktických modelov. Stačí si vybrať správne a ulahodiť svojmu vkusu, a záhradný nábytok sa zmení na interiérovú nábytkovú zostavu.

 

Výber podľa materiálu

 

Materiálov, z ktorých sa vyrába tento nábytok, je mnoho, no nie každý sa hodí k prostrediu v interiéroch. V minimalistických domoch s dostatkom denného svetla obohatených rôznymi južanskými prvkami sa dobre osvedčili exotické materiály ako bambus či ratan. Celkom dobre vyniknú ľahšie kúsky dreveného nábytku v svetlejších prevedeniach. Na opačnej strane stoja plastové modely, ktoré sa do bytov a domov vôbec nehodia.

 

Výber podľa tvaru

 

Po dizajnovej stránke zohráva najdôležitejšiu úlohu samotný tvar jednotlivých doplnkov. Ten by mal ladiť s ostatným zariadením v priestore a vytvárať správny kontrast odtieňov. Variácií je viac než dosť, no pri výbere by sme sa mali pridŕžať vhodných rozmerov. Potom sa bude ľahšie vyberať medzi rohovými a oblými či vysokými a nízkymi modelmi. V extrémnejších prípadoch môžeme skúsiť aj ich vzájomné kombinácie, no vždy len s mierou.

 

Výber podľa praktického využitia

 

Ďalším dôležitým kritériom je praktické využitie nábytku a s tým spojená kvalitatívna stránka. Tá súvisí priamo s tvarom a materiálom, od ktorých závisí, či daná zostava nebude zasahovať napríklad do priestrannosti. Smerodajná by mala byť spomínaná kvalita zameraná na odolnosť nábytku a miery starostlivosti oň. Ak má byť nábytok využívaný aj v interiéri, takisto by mal byť schopný poskytovať teplo, čo takisto súvisí s materiálom.

 

Váš záhradný nábytok nemusí po skončení sezóny skončiť v pivnici alebo garáži a zapadnutý prachom čakať celý rok na svoju ďalšiu šancu slúžiť. Ak si vyberieme zostavu zo správneho materiálu a v originálnom tvarovom prevedení, môžeme ho využívať celoročne. Aj keď nám to nevynahradí komfort bežných zostáv, svoj účel a praktické požiadavky určite splní.

 

Text : Róbert Bosák

Foto : pinterest.se, oltre.sk, najdireality.sk, garden-shop.sk, pluska.sk