Reality inzercia

Poznámky sú jednoduchý nástroj, ako sa rýchlo a bez problémov orientovať v množstve inzerátov, ktoré ste si prezreli a zaujali vás. Umožní vám orientovať sa v inzerátoch a ľahko ich porovnávať medzi sebou.

K dispozícií máte 10 predvolených poznámok, ktoré si viete ľubovoľne upravovať ako vám vyhovuje. Navyše si viete k inzerátu pridať svoju vlastnú poznámku, postreh, či krátky popis.

Služba je prístupná len pre registrovaných používateľov. Registráciou získate navyše možnosť ľahko si spravovať poznámky a označené inzeráty. Pod každou poznámkou sa vám zobrazí zoznam vami označených inzerátov.

KEĎ KUCHYŇA DÝCHA

Napísal Róbert Bosák, 06.05.2014

Čistota, sviežosť, prehľad a príjemná atmosféra, nielen tieto atribúty by mali charakterizovať poriadnu kuchyňu, ale bez nich by to už kuchyňa nebola vôbec. Práve v tejto miestnosti sa pripravuje pokrm, vďaka ktorému môžeme načerpať novú energiu a získať nové sily, takže pre jej stopercentný stav treba spraviť maximum. Nech Vaša kuchyňa začne znova dýchať. 

Zdroj: www.topdigestore.sk


Možno si vravíte ako na to a čo ešte spraviť pre zlepšenie podmienok pri priebehu varenia a stolovania. Máte zrekonštruovanú kuchyňu, zakúpené nové spotrebiče a nechali ste si spraviť nové podlahy a takisto aj okná. Stále to nemusí byť všetko a Vašej kuchyni môže niečo chýbať, napríklad taký digestor, s ktorým si dokážete zjednodušiť každú činnosť týkajúcu sa varenia. Je digestor nutnosť alebo len perfektná vychytávka, prostredníctvom ktorej je práca v kuchyni omnoho jednoduchšia ?


Ako pracuje digestor


Digestor bol vymyslený ako inteligentné kuchynské zariadenie, ktorého hlavnou úlohou má byť odsávanie všetkých výparov vznikajúcich počas varenia. Aby ste mali kuchyňu vyčistenú, takéto zariadenie Vám dokáže pomôcť vďaka premyslenému systému práce. Výpary sa môžu zdať úplne nepodstatné a uzavreté niekoľkominútovým otvorením okna, ale nie je to pravda, pretože sa zachytávajú na rôznych častiach miestnosti a po nejakom čase spôsobujú rôzne "poškodenia." Medzi klasické prípady vplyvu neodsávaných výparov z varenia patrí vznik mastnoty na varnej platni alebo zažltnuté záclony, ktoré môžete objaviť už po niekoľkých týždňoch a netreba Vám ani fajčiť.

Zdroj: www.topdigestore.sk


Proces, krorý digestor vykonáva nepatrí k nejakým náročným a bude celkom ľahko pochopiteľným aj pre začiatočníkov. Základom je odsávanie (vťahovanie) výparov do zariadenia, ktoré tieto čiastočky absorbuje. Podľa spôsobu fungovania môžeme rozdeliť digestory na dva najpredávanejšie typy, po ktorých je nepochybne najväčší dopyt.

Zdroj: www.living.cz


1. Klasický (tradičný) digestor - Výpary sú odsávané, ale nevypúšťajú sa už naspäť do miestnosti ako je to napríklad pri klimatizáciách. Nejedná sa teda o žiadnu cirkuláciu, ale o celkové odsávanie vzduchu končiaceho v systéme zariadenia. 


2. Recirkulačný digestor - Tento typ je mierne pokrokovejším spotrebičom, pretože pracuje na báze aktívneho uhlíkového filtra, ktorý prijatý vzduch dôkladne prefiltruje a vypustí späť do miestnosti v čistom neškodlivom stave. Recirkuláciu treba hlavne obyvateľom, ktorí sa nemôžu napojiť na komín, takže ostáva im jediné riešenie. 


Význam a využitie digestora


Digestor môže byť vhodným kuchynským strojom pre všetky úseky, kde sa pripravuje jedlo tepelnou úpravou. Varenie, pečenie, grilovanie alebo vyprážanie bude vďaka tomuto pomocníkovi bez zápachu a zbytočných výparov.

Zdroj: www.living.cz


Predstavme si hlavné prvky využívania takéhoto odsávača :


- zbavenie sa zápachov vznikajúcich prípravou jedla

- eliminácia unikajúcich výparov prúdiacich po kuchyni

- znižovanie často sa vyskytujúcej vlhkosti ovzdušia

- odsávanie čiastočiek potravín, ktoré spôsobujú mastnotu a zažltnutie

- čistenie a následné vytvorenie sviežej atmosféry v miestnosti

- niektoré typy zariadení dokážu prefiltrovať vzduch v kuchyni

Zdroj: www.stolarsky-eshop.cz


Na vytvorenie vynikajúcej atmosféry v kuchyni vhodnej na prípravu jedla a jeho následné spoločné stolovanie Vám digestor dokáže dosť napomôcť. Jeho schopnosť absorbovať nežiaduce plynné látky a eliminovať nečistoty vznikajúce varením, ktoré prúdia vzduchom vo forme pary, je celkom vysoká. Aj keď toto špeciálne zariadenie nie je najlacnejšie, jeho prítomnosť vo vynovenej zrekonštruovanej kuchyni by mala byť samozrejmou, nech už Vaša kuchyňa dýcha sviežo a z plných pľúc. 


Text : Róbert Bosák

Foto : topdigestore.sk, living.cz, stolarsky-eshop.cz