Reality inzercia

Poznámky sú jednoduchý nástroj, ako sa rýchlo a bez problémov orientovať v množstve inzerátov, ktoré ste si prezreli a zaujali vás. Umožní vám orientovať sa v inzerátoch a ľahko ich porovnávať medzi sebou.

K dispozícií máte 10 predvolených poznámok, ktoré si viete ľubovoľne upravovať ako vám vyhovuje. Navyše si viete k inzerátu pridať svoju vlastnú poznámku, postreh, či krátky popis.

Služba je prístupná len pre registrovaných používateľov. Registráciou získate navyše možnosť ľahko si spravovať poznámky a označené inzeráty. Pod každou poznámkou sa vám zobrazí zoznam vami označených inzerátov.

Hit medzi plotmi

Napísal Róbert Bosák, 31.03.2014

Rodinný dom a oplotenie k sebe neodmysliteľne patria a pokiaľ by ste chceli hľadať domy bez plotov, našli by ste ich úplné minimum. Dvor bez pekného a funkčného plotu, to už snáď ani nie je ono, veď spoločne pôsobia kompatibilne a okoliu Vášho bývania prinesú vzhľad na úrovni.


V dnešnej dobe majú vlastníci nehnuteľností omnoho vyššie nároky ako tomu bolo niekedy. Predsa len, možnosti poškodenia sú kvôli extrémom počasia a vyššej kriminalite väčšie ako v minulosti a túžba po súkromí je takisto vyhľadávanejšia, takže požiadavka na vysoké a pevné ploty je logická. Tieto atribúty dokážu najlepšie splniť mohuné betónové ploty.

Zdroj: www.expresstav.sk


Hlavné úlohy zasadenia oplotenia


Každé oplotenie by sa malo starať o viacero funkcií súčasne, takže nejde len o zveľadenie exteriéru. Niektoré z úloh plotu si vyžadujú presne vytypované výrobné materiály v závislosti od typu objektu, ktorý majú ohradiť. Preto by bolo najsprávnejšie vybrať si plot podľa viacerých kritérií a dať im pri rozhodovaní rovnakú váhu, akú bude mať vzhľad. 


1. Ohraničenie pozemku - Vymedzenie konkrétnych rozmerov a ich presné ohraničenie je najdôležitejším významom každého oplotenia. Určenie konkrétnej rozlohy daného pozemku, areálu alebo dvora označuje, že úsek lokality ohraničený plotom je vo vlastníctve a ostatní musia dodržiavať podmienky stanovené majiteľom tohto pozemku. 

Zdroj: www.abstav.cz


2. Ochrana objektu - Ďalším významom je ochranná funkcia. Plot by mal prispievať k ochrane majetku a bezpečnosti, preto by mal byť v dokonalom technickom stave. Neustále kontrolovanie funkčného stavu a opravy v prípade poškodení by mali byť súčasťou starostlivosti o dom a dvor, aby sa ľahko predchádzalo nežiadaným situáciám.

Zdroj: www.abstav.cz


3. Zveľadenie vzhľadu - Zveľadenie exteriéru nepatrí k osožným funkciám, ale je súčasťou bývania a dodáva pocit komfortu pri obývaní daného miesta. Zaobstarať si plot, ktorý bude stále upravený, stopercentný a výnimočný aj po estetickej stránke pomôže všetkým obyvateľom k spokojnému nažívaniu. 

Zdroj: www.abstav.cz


Nezdolateľné múry chrániace majetok


Všetci dobre poznáme vlastnosti betónu ako materiálu. Obrovská pevnosť a odolnosť aj voči extrémnym podmienkam, to sú najžiadanejšie superlatívy betónu. Takéto ploty sú vysoké, nepriehľadné a odolné voči všetkým možným vplyvom. Vydržia aj náročné poveternostné podmienky a extrémne mrazy, takže čo sa týka kvality, betón je tým najvhodnejším materiálom. Ďalšou výhodou je jednoduchá starostlivosť, ktorú si vyžaduje a cenová dostupnosť tomu pridáva na atraktivite. Nie náhodou si betónové ploty získali prvé miesto. Aby pôsobili ešte elegantnejšie a boli aj trochu priehľadné kvôli ukázaniu skvostnej záhrady verejnosti, môžu sa skombinovať s kovovými prvkami a bránou.


Betónový plot z panelov - Panelový typ je vytvorený zo stĺpov , medzi ktorými sú zasadené betónové panely rôznych vzorov. Výhodou tohto  typu je možnosť regulovať výšku a využiť obojstranný vzor. 


Betónový plot z tvárnic - Pri tomto type sa využíva základný betónový pás. Samotný plot pozostáva z tvárnic a stĺpov, ktoré sa môžu dodatočne upraviť rezaním. 


Zdroj: www.gardenmat.cz 


Aby ste pomohli bezpečnosti a ochrane svojho domu alebo akejkoľvek inej nehnuteľnosti, jednou z úloh je výber správneho oplotenia spĺňajúceho tieto požiadavky. Ani ten najkvalitnejší plot sa nedokáže postarať o stopercentnú ochranu, ktorá závisí aj od ďalších dôležitých faktorov, avšak jeho zasadenie patrí k základným pilierom ochrany a prevencie pred poškodeniami spôsobenými rôznymi vplyvmi od živelných pohrôm cez mechanické nárazy až po trestnú činnosť. Tými najspoľahlivejšími oploteniami sa stali práve betónové ploty  (alebo betónové kombinované s kovovými), ktoré sú adekvátnou zárukou pevnosti a kvality, vďaka čomu je ich predaj dlhodobo na vzostupe. Kľudne sa nechajte inšpirovať a poriadne popremýšľajte, či sa betónový plot skutočne oplatí a či je dobrou voľbou aj pre Vás. 


Text : Róbert Bosák

Foto : expresstav.sk, abstav.cz, gardenmat.cz