Reality inzercia

Poznámky sú jednoduchý nástroj, ako sa rýchlo a bez problémov orientovať v množstve inzerátov, ktoré ste si prezreli a zaujali vás. Umožní vám orientovať sa v inzerátoch a ľahko ich porovnávať medzi sebou.

K dispozícií máte 10 predvolených poznámok, ktoré si viete ľubovoľne upravovať ako vám vyhovuje. Navyše si viete k inzerátu pridať svoju vlastnú poznámku, postreh, či krátky popis.

Služba je prístupná len pre registrovaných používateľov. Registráciou získate navyše možnosť ľahko si spravovať poznámky a označené inzeráty. Pod každou poznámkou sa vám zobrazí zoznam vami označených inzerátov.

Galériu Baníckeho múzea v Rožňave čaká revitalizácia

Napísal Róbert Bosák, 10.01.2023

Časť Baníckeho múzea v Rožňave bude mať novú podobu. Zmenami prejde budova múzejnej galérie. Prízemie historického meštianskeho domu čaká revitalizácia za viac ako 100 000 €.

 

Priestory Galérie Baníckeho múzea v Rožňave sa dlhodobo využívajú na organizovanie  rôznych výstav, besied, tvorivých dielní či edukačných programov. Túto funkciu budú plniť ešte lepšie po revitalizácii časti meštianskeho domu na Námestí baníkov. Cieľom obnovy je efektívnejšie využitie interných priestorov, zvýšenie ich hygienických štandardov aj podpora udržateľnejšieho charakteru galérie.

Zdroj: slovenskycestovatel.sk

 

Nová expozícia aj výtvarný ateliér

 

Revitalizácia galérie bude zahŕňať obnovu už existujúcich častí aj vznik nových múzejných prvkov. Novinkou bude zriadenie menšej výtvarnej expozície aj otvorenie nového výtvarného ateliéru. Návštevníci budú môcť rátať s vyšším komfortom aj lepšími službami. Pre žiakov aj širšiu verejnosť bude k dispozícii nová interaktívna miestnosť využívaná na účely múzejno-pedagogických aktivít.

 

Realizácia bude stáť vyše 140 000 €


Obnova prízemia galérie spojená so zriadením nových priestorov si vyžiada náklady vo výške viac ako 100 000 €. Odhadované náklady na realizáciu celého projektu dosahujú vyše 148 000 €. Takmer celá uvedená suma bude financovaná peniazmi získanými prostredníctvom dotácie z európskych zdrojov. Baníckemu múzeu v Rožňave sa na revitalizáciu, ktorá by mala začať vo februári tohto roka, podarilo získať až 135 000 €.

 

Text: Róbert Bosák

Zdroj: TASR – teraz.sk

Zdroj foto: slovenskycestovatel.sk