Pracujeme s overenými kanceláriami
  +
Prihlásenie
Zabudnuté heslo
Prihlásenie
Počet nehnuteľností
99 115
Reg. kancelárií
11 713
Reg. užívateľov
114 944
Fanúšikov
52 554


Reality inzercia

SORA

Farbou roka 2019 je jemná korálová

Reality Realitné články Farbou roka 2019 je jemná korálová

Napísal Róbert Bosák, 02.01.2019


Nový rok, nové trendy. A k novým trendom patria aj farby, ktoré ovládnu interiérový dizajn na celých 12 mesiacov. Tohtoročnou farbou č. 1 bude elegantný korálový odtieň.

Zdroj: www.adweek.com 


Na tradíciu výberu farby roka sa nezabudlo ani pred príchodom súčasného roka. Spoločnosť Pantone si opäť splnila každoročnú úlohu a vybrala farbu, ktorá bude po celých 12 mesiacov vládnuť móde, dizajnu aj bývaniu. Pre rok 2019 tak na kráľovské kreslo zasadol tzv. Living Coral, teda ružovkastý korálový odtieň.

Zdroj: www.homesandproperty.co.uk 


Žensky jemná korálová

 

Výrazné, priam až excentrické odtiene, sedia na tróne farby roka už pár rokov. Tento rok však prichádza k miernej zmene, pretože vďaka výberu jemnej korálovej prišiel rad na trochu nehy a charizmatickej ženskosti. Napriek tomu, že je výrazná podobne ako predošlé farby, vyžaruje z nej viac pohody a pôsobí o niečo upokojujúcejšie.

Zdroj: www.lifestyleasia.com 


V znamení životnej pohody

 

Radosť, optimizmus, dobrá nálada a celková životná pohoda, práve to by mal priniesť zvolený odtieň. Štýlová korálová totiž pôsobí harmonickými vibráciami a vyvoláva hrejivý dojem, čo znásobuje jej silná ženská podstata. Pri využití tejto farby sa tak nebude rátať len s hľadaním pohody, ale aj so zameraním na posilnenie vášne a intimity.

Zdroj: renopaintmart.com 


Názory na novú farbu roka sú rôzne. Kým niektorí oceňujú jej hrejivé a pohodové vibrácie, iní ju považujú za takmer nepoužiteľnú. Vďaka miernemu pastelovému podtónu sa dá celkom dobre kombinovať s rôznymi doplnkami, no náznaky metalízy môžu byť v snahe zariaďovať domácnosť v tom správnom štýle problémom pre mnohé príbytky.

 

Text: Róbert Bosák

Foto: www.adweek.com, www.homesandproperty.co.uk, www.lifestyleasia.com, renopaintmart.com