Pracujeme s overenými kanceláriami
  +
Prihlásenie
Zabudnuté heslo
Prihlásenie
Počet nehnuteľností
99 115
Reg. kancelárií
11 713
Reg. užívateľov
114 944
Fanúšikov
52 554


Reality inzercia

SORA

Elegantná presklená vila na hladine anglického jazera

Reality Realitné články Stavebné materiály Elegantná presklená vila na hladine anglického jazera

Napísal Róbert Bosák, 04.01.2019


Čarovné prostredie, unikátna poloha či jedinečný dizajn. Superlatívov, ktorými sa môže projekt Glass Villa, jeden z najnovších domov postavených v anglickom meste Lechlade, pochváliť, napočítame hneď niekoľko.

Zdroj: www.youtube.com 


Projekt štýlovej vily, ktorá sa môže právom zaradiť medzi najlepšie projekty posledných dní, vyniká po každej stránke. Pozornosť si získal hlavne polohou a dizajnom, ktorým do vybranej lokality zapadol ako uliaty. V spojitosti so zvýšeným dôrazom na ochranu prostredia a snahou o zaistenie maximálne zdravej domácej mikroklímy sa tak stal ďalším rezidenčným unikátom na ostrovoch.

Zdroj: www.architectmagazine.com 


Objekt postavený priamo na hladine jazera

 

Dom vzbudí pozornosť už z diaľky, a to hneď z 2 dôvodov. Prvým je jeho poloha priamo na jazere, na ktorom ho dokázali vybudovať vďaka mólu slúžiacemu ako plávajúci podstavec. To sa spojilo s pevninou pomocou drevenej lávky, ktorá vedie do oázy pri jazere. Druhý dôvod spočíva v samotnom presklenom dizajne, ktorý spolu s drevenými doplnkami ovládol takmer celý vzhľad domu.

Zdroj: www.dezeen.com 


Nadštandardné vybavenie v celom objekte

 

Výmera 600 m² poskytla dizajnérom z ateliéru Mecanoo pri návrhu priestorov dosť voľnosti. Požiadavka bola zaistiť budúcim obyvateľom maximálny komfort a nadštandardné vybavenie. V rámci neho sa obe časti 2-poschodového domu, teda obytná a spálňová, zaplnila vkusnými doplnkami a moderným nábytkom. K pohodliu prispelo aj vlastné kino, malé privátne kúpele, bar a 2 väčšie terasy s upokojujúcim výhľadom.

Zdroj: www.dezeen.com 


3 roky práce priniesli očakávaný výsledok

 

Proces návrhu a výstavby domu prebiehal dlhšie ako pri podobných projektoch. Výsledok 3-ročného úsilia, ktoré začalo v roku 2015 prípravou návrhu a pokračovalo už o rok zahájením výstavby, však splnil všetky očakávania. Dom je už pár týždňov hotový a obyvateľom ponúka život v útulnom hniezdočku, ktorému nechýba nič z toho, čo má harmonický domov prinášať.

Zdroj: www.dezeen.com 


Text: Róbert Bosák

Foto: www.youtube.com, www.architectmagazine.com, www.dezeen.com