Reality inzercia

Poznámky sú jednoduchý nástroj, ako sa rýchlo a bez problémov orientovať v množstve inzerátov, ktoré ste si prezreli a zaujali vás. Umožní vám orientovať sa v inzerátoch a ľahko ich porovnávať medzi sebou.

K dispozícií máte 10 predvolených poznámok, ktoré si viete ľubovoľne upravovať ako vám vyhovuje. Navyše si viete k inzerátu pridať svoju vlastnú poznámku, postreh, či krátky popis.

Služba je prístupná len pre registrovaných používateľov. Registráciou získate navyše možnosť ľahko si spravovať poznámky a označené inzeráty. Pod každou poznámkou sa vám zobrazí zoznam vami označených inzerátov.

Ekologické bývanie na mori vo futuristických plávajúcich domoch

Napísal Róbert Bosák, 16.09.2022

Projekty zamerané na realizáciu plávajúcich príbytkov nie sú novinkou. Niektoré z nich už kotvia vo vodách v rôznych kútoch sveta. Pridať sa k nim majú nové plávajúce domy navrhnuté v znamení ekologických princípov.

SeaPod, Zdroj: oceanbuilders.com

 

Luxusné bývanie na mori

 

Unikátny model plávajúceho domu SeaPod bol navrhnutý spoločnosťou Ocean Builders. Tá predstavila rezidenčný projekt, ktorého cieľom je uviesť na trh futuristické domy umožňujúce komfortný život na mori. Nové príbytky majú na rozdiel od väčšiny doposiaľ zrealizovaných plávajúcich domov ponúknuť majiteľom nadštandardné bývanie v znamení luxusu. Súčasťou domov s výmerou vyše 100 m² sú moderné technologické systémy zaisťujúce pohodlný život na vode. Chýbať nebude ani panoramatický výhľad na okolité more.

SeaPod, Zdroj: oceanbuilders.com

 

Život v inteligentnom dome

 

O komfortné bývanie v plávajúcom dome SeaPod sa postará prepracovaný smart systém na ovládanie domácnosti. Riadiť ho bude softvér, pomocou ktorého si budú majitelia nastavovať osvetlenie, vetranie aj teplotu v príbytku. Pri kúpe domu dostanú aj špeciálny „chytrý“ prsteň, ktorý im umožní ovládať vybrané funkcie v domácnosti mávnutím ruky. Pomocou prsteňa sa bude dať odomykať dvere alebo zapínať vybrané zariadenia, napríklad TV a prehrávač hudby.

SeaPod, Zdroj: oceanbuilders.com


Prvý „eko“ plávajúci dom

 

Prednosťou futuristického plávajúceho domu nie je iba špičkové vybavenie. Architekt Koen Olthius si dal záležať aj na jeho šetrnosti. Futuristický dom navrhol ako udržateľný, k čomu okrem voľby prírodných materiálov prispieva aj inteligentný systém riadenia zabezpečujúci úspornejšiu prevádzku domácnosti. Z modelu SeaPod to robí prvý ekologický plávajúci dom na svete, aspoň tak to prezentujú zástupcovia spoločnosti Ocean Builders.

SeaPod, Zdroj: oceanbuilders.com

 

Prvé modely ekologických plávajúcich domov sa už pripravujú na svoju realizáciu. Úvodná stovka modulových domov má byť exportovaná z panamskej dielne najneskôr do konca roka 2023. Nasledujúci rok sa začne s exportom ďalšej tisícky domov. Majitelia za nich zaplatia od 295 000 do 1,5 mil. USD v závislosti od ich vybavenia.

 

Text: Róbert Bosák

Zdroj: oceanbuilders.com

Zdroj foto: oceanbuilders.com