Reality inzercia

Poznámky sú jednoduchý nástroj, ako sa rýchlo a bez problémov orientovať v množstve inzerátov, ktoré ste si prezreli a zaujali vás. Umožní vám orientovať sa v inzerátoch a ľahko ich porovnávať medzi sebou.

K dispozícií máte 10 predvolených poznámok, ktoré si viete ľubovoľne upravovať ako vám vyhovuje. Navyše si viete k inzerátu pridať svoju vlastnú poznámku, postreh, či krátky popis.

Služba je prístupná len pre registrovaných používateľov. Registráciou získate navyše možnosť ľahko si spravovať poznámky a označené inzeráty. Pod každou poznámkou sa vám zobrazí zoznam vami označených inzerátov.

Cvičiť môžete aj doma

Napísal Róbert Bosák, 26.04.2014

Milovníci športových aktivít veľmi dobre vedia, aké je prospešné po návrate z práce prísť domov, vyhradiť si nejaký čas na obľúbeného koníčka a venovať sa svojmu telu, ktoré si takisto zaslúži pozornosť. V dnešnej dobe už tak neprevláda náročná manuálna páca  dodávajúca vitalitu, preto sa v záujme zachovávania perfektnej kondície využívajú moderné fit centrá.

Zdroj: www.sportydays.cz


Pre všetkých fanúšikov posilňovania, kulturistiky alebo praktizovania rôznych metód kondičného tréningu bude vytvorenie domáceho fit centra to najlepšie riešenie. Kedykoľvek sa môže stať, že nebudete môcť navštíviť posilňovňu a v takom prípade by ste boli maximálne vďační za možnosť zatrénovať si doma. Práve pre takéto situácie je dobré mať vyhradenú jednu miestnosť v príbytku, ktorá sa môže prostredníctvom menšej nenáročnej rekonštrukcie premeniť na mini domáce fit centrum. 


Význam domácej posilňovne


Doma zariadená posilňovňa by mala spĺňať hlavne úspornú funkciu. Pravdepodobne od nej očakávate šetrenie času a peňazí, nakoľko viacej nebudete musieť chodiť cvičiť do mesta a ešte za to aj platiť. Aj keď existujú rôzne výhodné permanentky pre pravidelných návštevníkov, stále to spraví čiastku, ktorú by ste mohli vďaka domácej posilňovni využiť ešte efektívnejšie. Okrem toho, domáca varianta nemá byť len otázkou financií a času. Môže sa stať flexibilnou možnosťou ako si zatrénovať kedykoľvek bez ohľadu na otváracie hodiny. Napríklad v noci, keď nebudete spať a pocítite príval nespotrebovanej energie, môžete si ísť len tak zaboxovať alebo zabehať na trenažér.

Zdroj: www.homegymreview.net


Umiestnenie bude dôležité


Pokiaľ si myslíte, že je celkom jedno, kde bude Vaša domáca posilňovňa umiestnená, mýlite sa. Viacero faktorov hrá dôležitú úlohu pri výbere toho správneho miesta. Za úplne najpodstatnejšie by ste mali považovať ľahký prístup čerstvého vzduchu, bez ktorého nebude cvičenie vplývať až tak priaznivo na psychickú stránku. Vieme, že cvičením sa zvyšuje činnosť dýchacej sústavy a vydýchaný vzduch v miestnosti nie je vôbec prospešný. Takisto dôležité je počítať aj s dostatočnou dávkou denného svetla. Umelé osvetlenie je len akousi lacnou náhradou za prirodzené svetlo, vďaka ktorému sa cvičenie doslova stane radosťou. Ak ste plánovali rozložiť činky, trenažér či posilňovaciu vežu niekde v tmavej a ťažko vetrateľnej pivnici alebo garáži, skúste ešte raz dôkladne zvážiť, či sa nájde nejaké vhodnejšie miesto. 

Zdroj: www.hobbyportal.sk


Vybavenie takéhoto centra


Aby bola domáca posilňovňa naozaj posilňovňou a nie iba miestnosťou s pohodenými činkami, treba do nej nejaké peniaze aj investovať. Základné vybavenie by malo obsahovať zrkadlá, lavičku s činkami, rotoped a možno nejaké motivačné plagáty. Samozrejme, podstatné je zaobstarať si pomôcky a stroje, ktoré radi používate a nie to, čo je správne podľa vyčítaných informácií. Veď ste to Vy, kto bude s Vašim vybavením cvičit, takže si to zariaďte podľa svojej vôle. Pokiaľ sa ale chcete inšpirovať, tak Vám odporúčame pozorný výber zariadení. Správne pomôcky musia pasovať Vašej výške. Stupne obtiažnosti nepreceňujte, zadovážte si také, aby bolo primerané Vášmu kondičnému stavu. A oplatí sa myslieť aj na priestor, aby bol využívaný maximálne účelne, ale zároveň potrebujete dostatok voľného miesta. 

Zdroj: www.living.cz


Pokiaľ teda bude domáce fitko súčasťou Vášho bývania, pokojne si môžete zavolať aj priateľov alebo známych a spoločne si poriadne zatrénovať v jednom kruhu. Pestovať dobré vzťahy sa dá aj prostredníctvom športu a to dávno neplatí len u chlapov. Rovnako ženy sú v súčasnosti vášnivými priaznivcami zdravého životného štýlu a vytrvalo propagujú cvičenie. Formovanie postavy, bodybuilding alebo udržiavanie kondície sa dá praktizovať aj doma, takže nech sa páči, môžete na sebe začať pracovať.


Text : Róbert Bosák

Foto : sportydays.cz, homegymreview.net, hobbyportal.sk, living.cz