Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Viac informácii OK
Pracujeme s overenými kanceláriami
  +
Prihlásenie
Zabudnuté heslo
Prihlásenie
Počet nehnuteľností
101 610
Reg. kancelárií
11 566
Reg. užívateľov
113 340
Fanúšikov
52 554

 

Reality inzercia

SORA

Česko predstavilo svoj pavilón na Expo 2020

Reality Realitné články Česko predstavilo svoj pavilón na Expo 2020

Napísal Róbert Bosák, 27.06.2018


Využiť príležitosť prezentovať svoj architektonický rukopis na medzinárodnom fóre sa snaží každá krajina. Ak ide o také veľké podujatie ako Expo 2020, motivácia ukázať to najlepšie z domácej tvorby je dvojnásobná, čo potvrdili aj v susednom Česku.

 

Expo 2020, najväčšia výstava svojho druhu, zavíta po 3 rokoch do Dubaja, kde svoje unikátne diela predstavia desiatky krajín z celého sveta. K tým patrí aj Česko, ktoré aktuálne zverejnilo návrh svojho pavilónu. Tým bude Sawer Cloud, ktorý navrhla dvojica architektov Jan Tůma a Jindřich Ráftl z ateliéru R/FRM.

Zdroj: www.archiweb.cz  


Komplex ako samostatný ekosystém

 

Spomínaní architekti odviedli pri návrhu pavilónu kus serióznej práce. Výsledkom ich snahy je projekt, ktorý má ukázať spojenie futuristického dizajnu s prepracovaným technologickým prevedením objektu. Práve to sa má postarať o vytvorenie vlastného ekosystému pulzujúceho jadrom celého komplexu, čo robí z pavilónu nadčasové a inšpiratívne trvalo udržateľné dielo.   

 

Dizajn kombinuje mrak s potrubím

 

Okrem technologického prevedenia a ekologického charakteru projektu stojí za pozornosť aj samotný dizajn. Ten sa opiera o akúsi netradičnú imitáciu mraku, ktorý sa podarilo vytvoriť vďaka spojeniu štyroch rozsiahlych kvádrov. Ich povrch budú pokrývať organické štruktúry imitujúce sieť potrubných rúr, ktoré sa do seba netradičným spôsobom zapletú.

Zdroj: www.archiweb.cz 


Či je nový český pavilón navrhovaný pre Expo 2020 schopný získať uznanie medzinárodnej scény, to posúďte sami. Nás bude zaujímať skôr podoba pavilónu od našich architektov, ktorí sa v Dubaji takisto pokúsia zabodovať. Tá ešte nie je hotová a jej ukončenie si vyžiada nejaký čas, no po jej predstavení vám ju, samozrejme, čo najskôr ukážeme.

 

Text: Róbert Bosák

Zdroj: www.archiweb.cz

Foto: www.archiweb.cz