Reality inzercia

Poznámky sú jednoduchý nástroj, ako sa rýchlo a bez problémov orientovať v množstve inzerátov, ktoré ste si prezreli a zaujali vás. Umožní vám orientovať sa v inzerátoch a ľahko ich porovnávať medzi sebou.

K dispozícií máte 10 predvolených poznámok, ktoré si viete ľubovoľne upravovať ako vám vyhovuje. Navyše si viete k inzerátu pridať svoju vlastnú poznámku, postreh, či krátky popis.

Služba je prístupná len pre registrovaných používateľov. Registráciou získate navyše možnosť ľahko si spravovať poznámky a označené inzeráty. Pod každou poznámkou sa vám zobrazí zoznam vami označených inzerátov.

Cenné služby bytového dizajnéra

Napísal Róbert Bosák, 27.03.2014

Najprv ste nadšení z blížiacej sa zmeny, tešíte sa z nového bývania. Pri sledovaní cien si ešte zachováte nadšenie, po vybavovačkách na úradoch z Vás pomaly opadá, ale stále cítite radosť. Napokon uvolňujete miestnosti a vtedy si poviete dosť! Nechcete plánovať všetky detaily ohľadom rekonštrukcie a chodiť okolo robotníkov a usmerňovať ich. Nájdete si pomoc, ktorá sa postará o všetky starosti.

Zdroj: www.dizajne.sk


Služby bytových dizajnérov sú na Slovensku zatiaľ dosť podceňované, pretože mnohí ich považujú za zbytočný luxus. Predstava o zariadení bývania sa môže javiť ľahkou záležitosťou, ale nie je to tak. Peniaze ušetríte iba sporadicky, čas neušetríte vôbec kvôli množstvu povinností, za ktoré môže zodpovedať dizajnér. Pri výbere materiálov, farieb a nábytku budete musieť opäť vyvinúť veľa energie, takže dizajnér je na mieste.


Rekonštrukcia je vždy obrovskou investíciou do prostredia, v ktorom trávite najviac času, takže je dôležité , aby ste sa v ňom cítili útulne. Podľa toho by mal byť Váš príbytok navrhnutý a zrekonštruovaný, čiže pomoc skúseného a kreatívneho profesionála môže Vašim predstavám maximálne napomôcť. Jednoduchou možnosťou ako nájsť dobrého bytového dizajnéra je sadnúť si za internet a vyhľadať niekoho s množstvom pozitívnych referencií a ukážkami prác. Následne ho stačí kontaktovať a dohodnúť sa na vzájomnej spolupráci. 


Prečo sa bytový dizajnér oplatí?


Seriózny dizajnér Vám v prvom rade ušetrí množstvo času, námahy a peňazí. Pri peniazoch môžete vzniesť námietku ako ušetríte, keď treba priplatiť aj za jeho prácu. Je pravda, že najlepší návrhári nie sú lacní, ale vďaka rozsiahlemu prehľadu o najlepších cenách v pomere ku kvalite a takisto kontaktoch s najschopnejšími firmami nepredstavujú pre peňaženku žiadnu hrozbu, skôr naopak. Sledovaním aktuálnych noviniek na trhu a kompletných ponúk dodávateľov dokážu skresať cenu výrazne nadol.

Zdroj: www.nejremeslnici.cz


Ďalšou výhodou dizajnéra je jeho pracovná náplň. Dizajnér je študovaný odborník a tí najlepší majú aj bohatú prax, vďaka ktorej sa v tejto oblasti vedia pohybovať a ponúkať zákazníkom dostatok poznatkov a kreativity. Dizajn bytu dokážu vymyslieť celkom sami, jediné čo budú vyžadovať je nejaká predstava a oni už preberú všetku zodpovednosť za jej realizáciu.

Zdroj: www.dizajne.sk


Činnosť bytového dizajnéra


1. Návrh vzhľadu interiéru - Zariaďovanie interiéru je komplikovaný proces spojený s premýšľaním, kreslením, meraním a všetkým, čo k návrhu patrí. Obnáša to aj hľadanie vhodných produktov, kreslenie plánov a výber vhodných farieb, svetiel a dekorácií. Dizajnér musí načúvať klientovmu vkusu, aby dizajn odrážal klientovu osobnosť a zároveň musí skombinovať vzhľad s funkčnosťou.


2. Vypracovanie projektovej dokumentácie a vizualizácie - Súčasťou práce je aj zaznamenanie vodovodných a elektrických rozvodov, rozlohy miestností či šírky podláh. Patrí k tomu aj rozmiestnenie antény, zásuviek, radiátorov. Následne sa môže vytvoriť počítačovo spracovaná vizualizácia reálneho obrazu obydlia. V tejto fáze si môže zákazník ešte určiť posledné úpravy.  


3. Tvorba rozpočtu - Dizajnéri sa starajú aj o návrh rozpočtu určeného na kalkuláciu nákladov. Zákazník si určí platový strop a dizajnér rozpočíta náklady. Pokiaľ spolupracuje s partnermi, dokáže vždy niečo ušetriť a presne vie, kde je vhodné investovať viac a kde menej. Materiál berie z veľkoskladov priamo od dodávateľov, ale ceny za neho Vám nezvýši, pretože si účtuje iba za návrh zariadenia.


4. Dohľad nad prácami - Po kompletnom návhu sa môžu robotníci pod dohľadom dizajnéra ako autora pustiť do práce. Kontroluje, či sa dodržiavajú pracovné postupy a stav priestorov dostáva požadovaný obraz. Pri nečakaných problémoch zasahuje a usmerňuje pokračovanie prác. 


Zdroj: www.nejremeslnici.cz


Úlohou bytového dizajnéra je priniesť bývaniu sviežosť a pohodu, vytvoriť v ňom komfortné a estetické prostredie a postarať sa o priebeh rekonštrukčných prác. Vizitkou jeho práce sa stáva radosť a spokojnosť obyvateľov z nového bývania, na základe čoho tí najlepší vykonávajú svoju prácu maximálne kreatívne. 


Text: Róbert Bosák

Foto: dizajne.sk, nejremeslnici.cz