Reality inzercia

Poznámky sú jednoduchý nástroj, ako sa rýchlo a bez problémov orientovať v množstve inzerátov, ktoré ste si prezreli a zaujali vás. Umožní vám orientovať sa v inzerátoch a ľahko ich porovnávať medzi sebou.

K dispozícií máte 10 predvolených poznámok, ktoré si viete ľubovoľne upravovať ako vám vyhovuje. Navyše si viete k inzerátu pridať svoju vlastnú poznámku, postreh, či krátky popis.

Služba je prístupná len pre registrovaných používateľov. Registráciou získate navyše možnosť ľahko si spravovať poznámky a označené inzeráty. Pod každou poznámkou sa vám zobrazí zoznam vami označených inzerátov.

Botanickú záhradu v Prahe vlani navštívil rekordný počet ľudí

Napísal Róbert Bosák, 27.02.2023

Desaťtisíce návštevníkov, milióny zarobených korún. Pražská botanická záhrada má na konte ďalší dobrý rok. Z hľadiska celkovej ročnej návštevnosti sa jej podarilo zaznamenať rekordný výsledok.


Botanická záhrada Praha, Zdroj: botanicka.cz

 

Botanická záhrada Praha začala písať svoju históriu v roku 1969. Verejnosť ju roky mohla navštevovať len pri príležitosti dňa otvorených dverí, prípadne pri iných špeciálnych akciách. Celoročne sprístupnená bola až v roku 1992. K 30. narodeninám tohto kroku si dala najkrajší darček. V roku 2022 zaznamenala rekordnú návštevnosť.

Botanická záhrada Praha, Zdroj: botanicka.cz

 

Návštevnosť prekročila hranicu 400 000

 

V roku 2021 zavítalo do Botanickej záhrady Praha zhruba 315 000 ľudí. Toto číslo nebolo najvyššie. V predchádzajúcich rokoch bolo prekonané niekoľkokrát. Napriek tomu sa celková ročná návštevnosť nikdy nedostala nad úroveň 400 000. Prvýkrát sa tak udialo až minulý rok. Botanická záhrada v pražskej Troji privítala počas 12 mesiacov minulého roka 403 000 ľudí.

 

Celkové ročné tržby dosiahli 29 mil. Kč

 

Rekordná návštevnosť sa odrazila aj na celkovej výške tržieb. Do kasy botanickej záhrady vlani prišlo 29 mil. Kč. Uvedenou čiastkou sa výška jej celkových minuloročných príjmov nekončí. Ďalšie zárobky vzišli z jednotlivých doplnkových služieb poskytovaných v areáli pražskej záhrady. Služby ako predaj vína či predaj rastlín sa postarali o zárobky vo výške 4 mil. Kč.

 

Text: Róbert Bosák

Zdroj foto: botanicka.cz