Reality inzercia

Poznámky sú jednoduchý nástroj, ako sa rýchlo a bez problémov orientovať v množstve inzerátov, ktoré ste si prezreli a zaujali vás. Umožní vám orientovať sa v inzerátoch a ľahko ich porovnávať medzi sebou.

K dispozícií máte 10 predvolených poznámok, ktoré si viete ľubovoľne upravovať ako vám vyhovuje. Navyše si viete k inzerátu pridať svoju vlastnú poznámku, postreh, či krátky popis.

Služba je prístupná len pre registrovaných používateľov. Registráciou získate navyše možnosť ľahko si spravovať poznámky a označené inzeráty. Pod každou poznámkou sa vám zobrazí zoznam vami označených inzerátov.

Bez záclon a závesov to nejde

Napísal Róbert Bosák, 09.04.2014

Obývačky, detské izby a spálne, radi ich zariaďujeme nábytkom, pridávame rôzne farebné variácie a zdobíme rôznymi dekoračnými doplnkami. Pokiaľ ste boli niekde na návšteve a vošli ste do miestnosti, kde neboli závesy ani záclona, mohli ste nadobudnúť dojem, že izba je holá, nevýrazná a neponúka "bezpečie." Na záclony a závesy sme si tak zvykli, že bez nich nevieme pohodlne obývať konkrétnu miestnosť. 

Zdroj: www.franc.cz


Úlohou záclon a závesov je dekoratívne spestrenie obytných priestorov, zakrytie okien z vnútornej strany a takisto vytvorenie akéhosi súkromia, ktoré by malo neodmysliteľne patriť ku každému komfortnému bývaniu.Čoraz častejšie sa závesy využívajú na predelenie úsekov s rôznymi účelmi v jednej miestnosti. Miesto skríň, dverí alebo náročného murovania sa použijú elegantné závesy, ktoré dokonale splnia svoj účel. Viete si bez nich vôbec predstaviť vzhľad Vášho príbytku? Neprišli by Vám miestnosti nezaujímavé a monotónne, veď okná nie sú sami o sebe príliš estetické, takže pekné záclony a závesy sa naozaj postarajú o vylepšenie celkového vzhľadu, s čím sa priamo spája aj spokojnosť a dobrý pocit z bývania v daných priestoroch. 

Zdroj: www.franc.cz


Správny výber závesov


Aby ste izbu oživili a skrášlili, nie spravili úplne nevýraznou, správny výber závesov bude dôležitý. Dosiahuť harmonický stav vplývajúci na obyvateľov príjemne a relaxačne sa dá jedine vďaka zladeniu viacerých faktorov pôsobiacich v danej miestnosti. Do úvahy by ste mali vziať najmä intenzitu zatienenia, pretože tento faktor zohrá významnú úlohu pri nastoľovaní dobrého pocitu pri trávení voľných chvíľ vo zvolenej izbe. Intenzita svetla a rozsah záclony bude vplývať na psychologické aspekty života, takže odporúčame nebrať to na ľahkú váhu. Výber vhodnej farebnej kombinácie zas bude mať zásadný vplyv z dôvodu, aby nevznikala v určenej miestnosti vojna farebných odtieňov, ktorá môže byť zodpovedná za zníženú koncentráciu mysle a občasné podráždenie. Nemusíte byť ani odborníkom učenia Feng-Shui, aby ste zistili, že zle rozložený nábytok, nesprávne zladenie farieb a málo denného svetla nebude pôsobiť blahodárne na pokoj a radosť z bývania.

Zdroj: www.franc.cz


Čo je dnes v móde

Z minulosti všetci dobre poznáme klasické biele záclony s rozličnými kvietkovanými vzormi. Našli sme ich úplne všade, boli súčasťou domov, bytov, dokonca sme sa s nimi stretávali ešte aj v kanceláriách. Istý čas bolo trendom používanie nariasených závesov zúžených dole. Pred niekoľkými rokmi dokonca začali byť závesy zbytočnosťou a vsádzalo sa na jednoduché vzory záclon. Dnešní bytoví dizajnéri, návrhári a výrobcovia textilných bytových doplnkov sa orientujú na rôzne farebné prevedenia a riasené závesy sa opäť dostávajú do popredia. Milovníci klasiky sa môžu spoľahnúť na univerzálne biele záclony, ktoré pravdepodobne z ponuky predajcov nikdy nezmiznú. Tí, čo preferujú modernizáciu, majú na výber dostatok možností. Celkom zaujímavým druhom sú záclony z organzy, ktoré si začali zákazníci kupovať hlavne do kuchýň. A nezabúdajme ani vyšívané vzory, ktoré sa tiež vracajú vo veľkom.

Zdroj: www.franc.cz


Pri samotnom výbere záclon a závesov je dôležité zohľadniť predajnú cenu, ale nemalo by to hrať hlavnú úlohu. Všetko týkajúce sa bývania a jeho zariaďovania, vrátane tohto izbového sortimentu, musí prospievať Vašim pocitom a rezonovať s odrazom povahových vlastností. Rovnako výber vhodných materiálov v záujme kvality a trvácnosti je v tomto prípade omnoho dôležitejší ako úspora niekoľkých desiatok eur. Veríme, že naše informácie Vám pomôžu a vyberiete si správne.


Text : Róbert Bosák

Foto : franc.cz