Pracujeme s overenými kanceláriami
  +
Prihlásenie
Zabudnuté heslo
Prihlásenie
Počet nehnuteľností
99 157
Reg. kancelárií
11 713
Reg. užívateľov
114 946
Fanúšikov
52 554


Reality inzercia

SORA

Ako správne vybrať dlažbu?

Reality Realitné články Ako správne vybrať dlažbu?

Napísal admin, 22.08.2018


V ponuke siete Merkury Market nájdete cenovo výhodné dlažby v takmer neobmedzenom počte farieb, vzorov a tvarov. Predtým, než začnete premýšľať o vzhľade dlaždíc, ktoré čoskoro vyzdobia vašu podlahu, dbajte na ich kvalitu, aby ste sa z nich mohli tešiť čo najdlhšie.


Oteruvzdornosť - čo to znamená?


Keramické dlažby by mali byť predovšetkým odolné voči vlhkosti a oderu. Preto si pri výbere nezabudnite skontrolovať ich triedu abrazivity. Uvádza sa na stupnici od 1 do 5, kde 1 je slabá odolnosť a 5 je vysoká odolnosť. Ak plánujete umiestniť dlažbu do kúpeľne alebo kuchyne, uistite sa, že sú protišmykové. Tiež skontrolujte, či sú dlaždice určené na vonkajšie alebo vnútorné použitie a vyberte tie, ktoré sú pre vás to pravé. Všetky potrebné informácie o konkrétnych modeloch nájdete v popisoch produktov na našich webových stránkach.

Zdroj: www.merkurymarket.sk


Farebná škála - ktoré si vyberať?


Jedným z vizuálnych kritérií, ktoré by ste mali zvážiť pri nákupe dlažby na podlahu, je ich farebná schéma. Udržiavanie kúpeľne v jasnom tóne zabezpečí optické zväčšenie miestnosti a sviežu atmosféru. Aby ste sa vyhli vytvoreniu príliš sterilného prostredia bielou farbou dlaždíc, uprednostnite odtiene béžovej, vanilkovej a svetlohnedej, nie nevyhnutne bielej.

Tmavšie dlažby sú zaujímavým riešením pre moderné kúpeľne. Tmavé pozadie poskytne skvelú expozíciu pre svetlé sociálne zariadenia a tento kontrast prinesie vašej kúpeľni jedinečný charakter pre čas strávený relaxačným kúpeľom.

Zdroj: www.merkurymarket.sk


V kuchyni, v kúpeľni a dokonca v obývacej izbe, kde všade nájdeme dlažbu


Široký výber rôznych modelov dlažby znamená, že dnes ich už neumiestňujeme iba do kuchyne a do kúpeľne. Ukázalo sa, že sú tiež skvelé v obývačkách, jedálňach a halách. V poslednej dobe sú čoraz populárnejšie dlažby so vzhľadom drevených alebo laminátových podláh, ktoré mávame aj v najreprezentatívnejších izbách domov a bytov. Dlažby s imitáciou dreva sú skvelou alternatívou ku klasickým dreveným alebo laminátovým podlahám, ľahšie sa udržiavajú, majú väčšiu trvanlivosť a odolnosť voči poškriabaniu a deformácii. Ak hovoríme o imitácií, stoja za zmienku aj dlaždice, ktoré vyzerajú ako kameň, ktorý môže byť skutočným ornamentom majestátnych  exkluzívnych interiérov.

 

PR článok 


Zdroj: MerkuryMarket Slovakia/ www.merkurymarket.sk
Foto: MerkuryMarket Slovakia/ www.merkurymarket.sk