Pracujeme s overenými kanceláriami
  +
Prihlásenie
Zabudnuté heslo
Prihlásenie
Počet nehnuteľností
97 291
Reg. kancelárií
11 767
Reg. užívateľov
115 636
Fanúšikov
52 554


Reality inzercia

SORA

Realitné články

Šetríme vďaka dažďovej vode

Napísal Róbert Bosák v kategorií Úspora energie, 09.09.2014

Každý záhradkár pozná veľmi dobre vzácnu hodnotu dažďovej vody. Jej nedostatok je citeľný najmä v suchšom období a spôsobuje veľkú reťazovú reakciu s koncovým dopadom na peňaženku. Práve to bolo dôvodom uvedomenia si, že vďaka moderným technológiám sa dá nakladať s vodou rozumnejšie a ešte na tom aj ušetriť nejaké peniaze.

viac …

Vyzdobte interiér dekoračným textilom

Napísal Róbert Bosák v kategorií Interiér, 08.09.2014

Svet látok ponúka dostatok vzorov, materiálov a farebných prevedení, vďaka čomu si ľahko nachádza svoje zaslúžené miesto v našich interiéroch. V súčasnosti sa zvýšil záujem o väčšiu rozmanitosť a kombinovanie viacerých ozdobných prvkov, čím sa do popredia dostáva elegantný dekoračný textil prinášajúci príbytkom život.

viac …

Paneláky na Slovensku budú sláviť 60 rokov

Napísal Róbert Bosák, 03.09.2014

S "budovaním socializmu" sa začali budovať aj panelákové sídliská, ktoré sú dodnes súčasťou našich miest a stále ponúkajú bývanie masám slovenského obyvateľstva. Na mape obytných zón si zaslúžili svoje miesto aj napriek horším ohlasom a takmer 60 rokov histórie týchto obytných budov sa nedá len tak prehliadnuť. 

viac …

Kvalitným dreveným oknám sa nič nevyrovná

Napísal admin v kategorií Úspora energie, 03.09.2014

Každý schopný projektant a stavbár vie, že medzi najkritickejšie časti domu z hľadiska úniku tepla patria stavebné otvory samotné a ich výplne -teda okná a dvere. Pri projektovaní moderných nízkoenergetických a pasívnych domov, ale dnes už aj bežných domov, je dôležité vedieť vybrať také okná i dvere, ktoré spĺňajú náročné tepelnotechnické požiadavky noriem a zároveň sú estetické a majú dlhú životnosť. Nemenej dôležité je profesionálne osadenie okien pomocou okenného tesniaceho systému a konzultácie s výrobcom už v čase prípravy projektu. Predíde sa tak neskorším nedorozumeniam priamo na stavbe. Práve okná a dvere sú tými časťami domu, kde nie je namieste šetrenie na kvalite. Je rozhodne lepšie radšej si zvoliť možno na prvý pohľad drahšie, ale zato overené materiály  a výrobky od renomovanej firmy, ako si znehodnotiť dom poruchovými a nekvalitnými materiálmi neznámych výrobcov, či dovozcov.

viac …

Domy na stromoch z budúcnosti

Napísal Monika v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 03.09.2014

V Toronte architekti navrhli domy na stromoch, ktoré sú šetrné k prírode, sú z obnoviteľných materiálov a vyzerajú ako z inej galaxie.

viac …

Staré elektromery ustupujú novým inteligentným

Napísal Róbert Bosák v kategorií Úspora energie, 27.08.2014

Staré elektromery určite nepatria k našim obľúbeným prvkom v domácnostiach. Ich praktickosť a efektivita je minimálna a ani ich vzhľad im nepomáha k vyššej popularite. Roky nám síce verne slúžili, no postupne budú musieť ustúpiť novým inteligentným zariadeniam, ktoré budú prínosom pre bývanie.

viac …

Škandinávske mestá sú príkladom ekologického správania

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 23.08.2014

Ku kvalite života a bývania patrí jednoznačne aj dobré životné prostredie. Udržiavať ho v zdravom stave sa však nespraví samo od seba, takže je potrebné sa o neho pričiniť pravidelnou starostlivosťou a efektívnymi návrhmi. Najinovatívnejšie a najúspornejšie riešenia sa šíria do celej Európy hlavne zo škandinávskych krajín, ktoré majú k ekológií veľmi blízko.

viac …

Indický masív je stále

Napísal Róbert Bosák v kategorií Interiér, 23.08.2014

Má bohatú tradíciu, nedokáže starnúť a jeho výroba v sebe ukrýva istú filozofiu týkajúcu sa harmonicky zariadeného príbytku. Aj keď je nábytok z indického masívu označovaný milovníkmi moderných interiérov ako staromódny alebo retro, je stále obľúbený a dlhodobo vyhľadávaný pre jeho skvelé vlastnosti a potenciál priniesť bývaniu ducha. 

viac …

Cohousing ako vedomé spolunažívanie susedov

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 22.08.2014

Skeptici vnímajúci spolunažívanie ľudí ako mizerné sa opäť potrápia, pretože stále sa nájdu skupiny, ktoré im prekazia ich pesimistické scenáre. Pravdepodobne najlepším príkladom budovania spoločenských kontaktov a dobrých vzťahov je v súčasnosti cohousing, ktorý sa vracia k pozitívnym prvkom otvoreného spolunažívania a zároveň buduje potrebnú nezávislosť. viac …

Wienerberger prevzal väčšinu akcií výrobcu škridiel Tondach

Napísal admin v kategorií Stavebné materiály, 21.08.2014

Rakúska spoločnosť Wienerberger AG prebrala s povolením Úradu pre ochranu hospodárskej súťaže ďalšie podiely rakúskeho koncernu TONDACH Gleinstätten, a.s.. Wienerberger tak nadobudol právomoc disponovať 82 % podielov koncernu TONDACH a 18 % podielov prešlo pod správu bánk. Informoval o tom konateľ spoločnosti TONDACH Slovensko, s.r.o. Vladimír Šablica.

viac …

Luxusný minimalizmus na brehu Pacifiku

Napísal Monika Ludasová, 21.08.2014

Vôňa Pacifiku, neodolateľný výhľad, minimalizmus a krásna žena. Toto je domov!

viac …

Sankcie voči Rusku sú príležitosťou na zníženie závislosti a rozvoj OZE

Napísal admin v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 20.08.2014

Zavedenie sankcií EU voči Rusku, ani ruské odvetné sankčné opatrenia, sa priamo nedotknú najväčšieho slovenského výrobcu slnečných kolektorov – firmy THERMO|SOLAR. Napriek tomu sú sankcie výstrahou pre všetkých veľkých dovozcov energonosičov z Ruska, že priveľká závislosť od jedného dodávateľa je vždy potenciálnym rizikom a môže byť kedykoľvek zneužitá. Slovensko by sa malo z tejto situácie poučiť a konečne začať podporovať efektívne obnoviteľné zdroje energií (OZE). V praxi to znamená priamu finančnú podporu pre obyvateľstvo  a nie jeho záťaž v zvýšených cenách napríklad elektriny, ktorou platia za podnikateľské zámery niektorých subjektov. Informoval o tom riaditeľ THERMO|SOLARU Ing. Milan Novák.

viac …

Vlastný vkus vs. nasledovanie trendov

Napísal Róbert Bosák, 18.08.2014

Výber nehnuteľnosti, kúpa interiérových doplnkov alebo zaobstarávanie rozličných častí exteriérov, každú z tejto voľby sprevádzajú dva možnosti, podľa čoho sa rozhodovať. Či sa necháte inšpirovať aktuálnou módou alebo si vyberiete podľa vlastného vkusu, konečný verdikt je len a len na Vás, no my sa pozrieme na obe možnosti zblízka.

viac …

Špeciálne a užitočné stoly - 2.časť

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 17.08.2014

Šikovných nápadov spojených so zvýšením komfortu a životnej úrovne nie je nikdy dosť a preto aj výrobcovia z rôznych odvetví prichádzajú s nejakými novinkami. Spotrebitelia na takéto efektívne vylepšenia reagujú pozitívne a trh je vďaka tejto spätnej väzbe v pohybe. Pozitívne ohlasy si získali aj netradičné nápady na špeciálne a užitočné stoly, takže poďme sa na niektoré pozrieť.

viac …

Špeciálne a užitočné stoly - 1.časť

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 16.08.2014

Sú nezvyčajné a vyrábajú sa ako špeciálne kusy, no predsa sa dostanú do domácností, kde ponúkajú praktickosť a komfort. Aj napriek ich výnimočnosti a záujmu najväčších fajnšmekrov sú dostupné každému smrteľníkovi. Reč je o nezvyčajne navrhnutých stoloch, ktorých praktickosť nedopláca na eleganciu, ale obe vlastnosti idú rovnocenne ruka v ruke.

viac …