Pracujeme s overenými kanceláriami
  +
Prihlásenie
Zabudnuté heslo
Prihlásenie
Počet nehnuteľností
99 115
Reg. kancelárií
11 713
Reg. užívateľov
114 944
Fanúšikov
52 554


Reality inzercia

SORA

Realitné články

Namiesto klimatizácie skúste vymeniť okná za kvalitné a zateplite si dom

Napísal , 15.07.2014

Tropické horúčavy súvisiace s globálnym otepľovaním, v posledných rokoch aj na Slovensku, nútia milióny alergikov, astmatikov, srdciarov a starších ľudí, rozmýšľať, ako prežiť leto bez ujmy na zdraví, alebo priameho ohrozenia života. Zdanlivo najjednoduchšie riešenie – klimatizácia má práve pre tieto skupiny obyvateľov veľa nevýhod. Od vysokej spotreby elektrickej energie a s tým súvisiacich nákladov na prevádzku, cez výskyt plesní, rôznych druhov baktérií, vírusov a ochorení až po život v stálom prievane. Jedným z elegantných riešení pre staršie stavby je výmena okien za vysoko kvalitné a zateplenie takýchto domov. Pre novostavby je to rovno výstavba nízkoenergetických a pasívnych domov.

viac …

Biometrické zámky už aj doma

Napísal Róbert Bosák, 14.07.2014

Technologický vývoj sa posúva neustále dopredu a rýchle tempo napredovania je niekedy až náročné stíhať sledovať. Možno už Vaši susedia majú doma niečo, o čom ste ešte ani nepočuli alebo Vy využívate nejakú pomôcku, na ktorú sa ostatní dívajú ako na niečo sci-fi. Každopádne, ochrana a bezpečnosť nehnuteľného majetku je neustále vylepšovaná a po najnovšom sa na Slovensku začínajú vo veľkom využívať biometrické zámky.

viac …

Zabudovaná posteľ pre domácich miláčikov

Napísal Petra JURENKOVÁ, 14.07.2014

Ak ste dobrým pánom a skutočným priateľom svojho psa či iného domáceho miláčika, určite mu chcete len to najlepšie a v zásade, ak to je vo vašich silách, mu doprajete priaznivé alebo aspoň také podmienky, v ktorých by vás samých nemrzel život pod taktovkou pána domu. Nemusí mať zrovna na ružiach ustlané, ale ak by mal radosť zo šikovného skladacieho pelieška, ktorý je navyše veľmi praktickým a jednoduchým na zmajstrovanie, potom by to bola skutočná "psina". Cool

viac …

Špeciálne koberce z kameňa

Napísal Róbert Bosák, 09.07.2014

Pevnosť, odolnosť a dlhodobá životnosť sú najvyžadovanejšími atribútmi, ktoré jednoznačne vyhľadávame pri všetkých podlahových povrchoch v interiéri aj exteriéri. Možno aj preto sa stáva veľmi obľúbeným takzvaný kamenný koberec, ktorý je zárukou týchto vlastností a navyše prináša nenapodobiteľný dizajn, po ktorom siaha stále viacej ľudí. 

viac …

LIATE PODLAHY SA DOSTÁVAJÚ DO OBYDLÍ

Napísal Róbert Bosák, 08.07.2014

Donedávna boli výlučne súčasťou rozličných nebytových priestorov, no aktuálne sa stávajú trendom aj v obývaných interiéroch. Lákavý dizajn, vysoká odolnosť materiálu a jednoduchá starostlivosť ich však veľmi rýchlo dostala aj do našich kuchýň a obývačiek. Dali by ste si niektorú z liatych podláh do izieb aj Vy ?

viac …

Stredomorský štýl dodajú domu mediteránske škridly od Tondachu

Napísal admin, 07.07.2014

Už nemusíte len obdivovať krásne vily uprostred viníc Toskánska s ich nezameniteľnou mediteránskou škridlou, či dych vyrážajúci pohľad z hradieb Dubrovníka na strechy domov pod vami. Takúto štýlovú strechu, s jej tisícročiami overeným tvarom a kvalitou, si môžete dopriať aj na Slovensku. Mediteránske škridly sa nemusíte báť použiť ani na strechy s nízkym sklonom. Tie od Tondachu sú vhodné pre strechy už od sklonu 12° a to vďaka premysleným hlbokým hlavovým a bočným drážkam, ktoré dobre odvádzajú vodu na plochu strechy. Navyše škridly nemusíte plánovať iba na novostavby. Úplne nový vzhľad dodajú domom aj pri rekonštrukciách, nadstavbách, či pri výmene krytiny. Informoval o tom konateľ spoločnosti Tondach Slovensko, s. r. o. Vladimír Šablica.

viac …

Imidžový exteriér vytvorí záhradné jazierko

Napísal Róbert Bosák, 07.07.2014

Záhrada plná zelene, voňavé farebné kvety a voda medzi nimi dotvárajúca živosť prostredia. Aj takto môže vyzerať obraz imidžového a moderného exteriéru, ktorý Vám prinesie na pozemok kúsok prírody. Dajte si tam ešte záhradné jazierko s kvetinami, kamienkami, rybami a sami uvidíte aký zázrak budete doma mať.

viac …

Fantastické dvere

Napísal Petra JURENKOVÁ, 07.07.2014

Druhé pokračovanie tých najfarebnejších vchodových dverí, ktoré by vám určite udreli do očí, keby ste sa vyskytli v ich blízkosti. Nedostali by ste chuť na jedny také? Cool

viac …

Všade samý kov

Napísal Róbert Bosák, 06.07.2014

V každom jednom interiéri nájdeme viacero materiálov, ktoré sú použité na jednotlivých komponentoch tvoriacich zariadenie príbytku. Drevo, sklo, plast, keramika či kov, každý z nich má nejaké vyhradené miesto aj u Vás doma. Niektoré používate viac, iné iba minimálne, no určite máte doma dostatok vecí, ktoré majú na sebe kov.

viac …

Pracovné dosky v kuchyni - 2. časť

Napísal Róbert Bosák, 04.07.2014

Kuchyňa má plnohodnotne slúžiť, poskytovať komfort a zároveň vyzerať elegantne. Bez poriadnej pracovnej dosky to nebude nikdy úplne top, takže o tú najdôležitejšiu súčasť kuchynského zariadenia sa treba patrične postarať už pri jej prvom kontakte s novým domovom, teda s kuchyňou.

viac …

Pracovné dosky v kuchyni - 1.časť

Napísal Róbert Bosák, 02.07.2014

Kuchyňa ako miesto prípravy jedla a stretávania sa spolubývajúcich pri spoločnom stolovaní sa pokladá za akési centrum každého príbytku. Niektoré rodiny sa práve tu stretávajú najčastejšie, ale to nie je primárnou úlohou kuchyne. Tou je spomínaná príprava jedla, ktorá neprebehne nikdy s takou radosťou, pokiaľ nemáte aj vhodné pomôcky.

viac …

WC z billboardov

Napísal Róbert Bosák, 28.06.2014

Reklamy sa na nás valia z každej strany a vždy nám prinášajú nejaký nový produkt, ktorý by mal byť aktuálne najlepší, najmodernejší či najvýhodnejší. Reklama výrazne pomáha aj interiérovým produktom, takže je úplne bežné, že sa na Vás nejaký doplnok, dekorácia alebo spotrebič pozrie z obrovského plagátu pri ceste.

viac …

Chytľavé obývačkové trendy

Napísal Petra JURENKOVÁ, 26.06.2014

Potrebujete poradiť s obývacou izbou? Neviete, čo je momentálnym hitom pulcujúcim v interiéroch obývačiek? Hľadáte nadčasovú inšpiráciu v zariaďovaní? Ste tu správne - dnes sa bavíme na tému moderných obývacích miestností.

viac …

Luhačovický kúpeľný areál slávnostne otvorili pre verejnosť

Napísal admin, 23.06.2014

Revitalizovaný kúpeľný areál v Kúpeľoch Luhačovice (Lázně Luhačovice, a. s.) slávnostne odovzdali verejnosti do užívania 19. júna 2014. Slávnostný akt sa uskutočnil na záver koncertu Hudby Hradnej stráže a Polície ČR, za účasti generálneho riaditeľa Kúpeľov Luhačovice, a. s., MUDr. Eduarda Bláhu, autora celkového riešenia nových výsadieb v kúpeľnom parku profesora Ivara Otrubu, popredného znalca v oblasti architektúry a urbanizmu a Ing. Aleny Vránovej, hlavnej architektky projektu.

viac …

Ochrana nehnuteľnosti kamerovým systémom

Napísal Róbert Bosák, 22.06.2014

Kvalitné zabezpečenie bývania je dôležité kvôli ochrane svojho nehnuteľného majetku. Nepríjemným prípadom spojeným s krádežami, vlámaniami alebo inými trestnými činnosťami sa dá lepšie zabrániť vďaka správnym bezpečnostným systémom, pomocou ktorých dosiahneme požadovaný stav a vyhneme sa komplikovaným situáciám. 

viac …