Pracujeme s overenými kanceláriami
  +
Prihlásenie
Zabudnuté heslo
Prihlásenie
Počet nehnuteľností
98 786
Reg. kancelárií
11 666
Reg. užívateľov
114 562
Fanúšikov
52 554


Reality inzercia

SORA

Realitné články

Hity medzi materiálmi - kamenná dýha

Napísal Róbert Bosák, 26.07.2014

Len málo materiálov vyrobených z kameňa prináša do interiérov tak nezameniteľnú eleganciu s prírodným nádychom ako kamenná dýha. Tento špeciálne spracovaný materiál je exkluzívnym doplnkom kancelárií, spoločenských priestorov a vstupných hál dlhodobo, no v súčasnosti sa dostáva stále viac do našich príbytkov, kde sa stáva doslova dominantou priestorov.

viac …

Potreba pravidelného vetrania

Napísal Róbert Bosák v kategorií Interiér, 26.07.2014

Nemusíte ani cítiť dusno alebo vdychovať suchý vzduch, aby ste si uvedomovali potrebu vetrania. Hlavne teraz v horúcich letných mesiacoch sa kladie dôraz na zvýšený príjem čerstvého kyslíka, keďže obytné priestory sa príliš prehrievajú a vzduch sa nám vydýcha podstatne rýchlejšie. Nejde však len o leto, pravidelne vetrať je nutné počas celého roka.

viac …

Okná ako súčasť bezpečnosti

Napísal Róbert Bosák, 24.07.2014

Bezpečnosť a zaistenie bývania patrí k základným pilierom ochrany majetku a spokojného nažívania. Z každej strany sa na nás valia informácie o potrebe výmeny starých dverí za nové bezpečnostné, o nutnosti namontovania kvalitnejšieho zámku a o kamerových zariadeniach monitorujúcich každý krok. Pri všetkých tých moderných ochranných systémoch sa ale nejak zabúda na okná a ich nenahraditeľnú účasť na bezpečnosti.

viac …

Ratanový nábytok nepatrí len k letu

Napísal Róbert Bosák, 22.07.2014

Chceme sa dobre cítiť, musíme dobre bývať. Chceme dobre bývať, musíme mať harmonický a čistý domov. K ideálu spokojného bývania patrí aj zariadenie interiéru a typ nábytku, ktorý musí mať vzhľad, kvalitu, trvácnosť a nezávadný materiál. Nábytok z ratanu to všetko spĺňa a dokáže byť užitočným pomocníkom pomáhajúcim nám cítiť sa dobre kedykoľvek.

viac …

Hity medzi materiálmi - korok

Napísal Róbert Bosák, 19.07.2014

Pri výstavbe, rekonštrukciách aj zariaďovaní chceme najlepšiu kvalitu za najprimeranejšiu cenu. Tento požadovaný pomer sa týka aj stavebných a konštrukčných materiálov, ktoré sa využívajú na každom kroku. Spomedzi všetkých možností, ktoré sa dostávajú na trh, sa o slovo hlási korok, použiteľný aj v striekanej forme.

viac …

THERMO|SOLAR Žiar dodal 64 slnečných kolektorov TS 300 do Maroka

Napísal admin, 18.07.2014

Ďalší významný úspech na africkom kontinente dosiahol najväčší slovenský výrobca slnečných kolektorov - THERMO|SOLAR Žiar, s.r.o., Žiar nad Hronom, keď sa mu podarilo zrealizovať novú dodávku slnečných kolektorov pre Maroko. Pre nový hotel v meste Oujda dodala žiarska firma 64 kolektorov typu TS 300, ktoré tu budú slúžiť na ohrev teplej vody. Nejde o prvú dodávku pre Maroko, THERMO|SOLAR začal predávať v tejto krajine už v roku 2003, kedy dodali pre hotelový komplex v Marákeši 200 m² slnečných kolektorov Heliostar 400 V. Informoval o tom Ján Tomčiak, zástupca riaditeľa  THERMO|SOLARU.

viac …

Átriové domy s antickým nádychom

Napísal Róbert Bosák, 18.07.2014

Ak chcete mať vo svojom domčeku nejakú nezvyčajnú zaujímavosť, zvoľte si napríklad átrium. Je to šikovná možnosť ako si doma vytvoriť niečo štýlové, užitočné a zároveň nenáročné. Átriové domy nie sú žiadnou novinkou, majú za sebou bohatú históriu a v tej najmodernejšej podobe sa stali aktuálnou súčasťou mnohých lokalít.

viac …

Už aj byty sa predávajú na kľúč

Napísal Róbert Bosák, 16.07.2014

Kúpiť zariadený byt a nasťahovať sa rovno do hotového je snom mnohých. Tí, ktorí sa nevyžívajú v navrhovaní a zariaďovaní interiéru, poprípade majú ešte aj nedostatok voľného času na takéto aktivity, sa určite potešia tejto výhode. Hotových bytov určených k okamžitému plnohodnotnému obývaniu pribúda stále viac a zvyšujúci sa dopyt po takýchto nehnuteľnostiach svedčí o záujme obyvateľov.

viac …

Namiesto klimatizácie skúste vymeniť okná za kvalitné a zateplite si dom

Napísal , 15.07.2014

Tropické horúčavy súvisiace s globálnym otepľovaním, v posledných rokoch aj na Slovensku, nútia milióny alergikov, astmatikov, srdciarov a starších ľudí, rozmýšľať, ako prežiť leto bez ujmy na zdraví, alebo priameho ohrozenia života. Zdanlivo najjednoduchšie riešenie – klimatizácia má práve pre tieto skupiny obyvateľov veľa nevýhod. Od vysokej spotreby elektrickej energie a s tým súvisiacich nákladov na prevádzku, cez výskyt plesní, rôznych druhov baktérií, vírusov a ochorení až po život v stálom prievane. Jedným z elegantných riešení pre staršie stavby je výmena okien za vysoko kvalitné a zateplenie takýchto domov. Pre novostavby je to rovno výstavba nízkoenergetických a pasívnych domov.

viac …

Biometrické zámky už aj doma

Napísal Róbert Bosák, 14.07.2014

Technologický vývoj sa posúva neustále dopredu a rýchle tempo napredovania je niekedy až náročné stíhať sledovať. Možno už Vaši susedia majú doma niečo, o čom ste ešte ani nepočuli alebo Vy využívate nejakú pomôcku, na ktorú sa ostatní dívajú ako na niečo sci-fi. Každopádne, ochrana a bezpečnosť nehnuteľného majetku je neustále vylepšovaná a po najnovšom sa na Slovensku začínajú vo veľkom využívať biometrické zámky.

viac …

Zabudovaná posteľ pre domácich miláčikov

Napísal Petra JURENKOVÁ, 14.07.2014

Ak ste dobrým pánom a skutočným priateľom svojho psa či iného domáceho miláčika, určite mu chcete len to najlepšie a v zásade, ak to je vo vašich silách, mu doprajete priaznivé alebo aspoň také podmienky, v ktorých by vás samých nemrzel život pod taktovkou pána domu. Nemusí mať zrovna na ružiach ustlané, ale ak by mal radosť zo šikovného skladacieho pelieška, ktorý je navyše veľmi praktickým a jednoduchým na zmajstrovanie, potom by to bola skutočná "psina". Cool

viac …

Špeciálne koberce z kameňa

Napísal Róbert Bosák, 09.07.2014

Pevnosť, odolnosť a dlhodobá životnosť sú najvyžadovanejšími atribútmi, ktoré jednoznačne vyhľadávame pri všetkých podlahových povrchoch v interiéri aj exteriéri. Možno aj preto sa stáva veľmi obľúbeným takzvaný kamenný koberec, ktorý je zárukou týchto vlastností a navyše prináša nenapodobiteľný dizajn, po ktorom siaha stále viacej ľudí. 

viac …

LIATE PODLAHY SA DOSTÁVAJÚ DO OBYDLÍ

Napísal Róbert Bosák, 08.07.2014

Donedávna boli výlučne súčasťou rozličných nebytových priestorov, no aktuálne sa stávajú trendom aj v obývaných interiéroch. Lákavý dizajn, vysoká odolnosť materiálu a jednoduchá starostlivosť ich však veľmi rýchlo dostala aj do našich kuchýň a obývačiek. Dali by ste si niektorú z liatych podláh do izieb aj Vy ?

viac …

Stredomorský štýl dodajú domu mediteránske škridly od Tondachu

Napísal admin, 07.07.2014

Už nemusíte len obdivovať krásne vily uprostred viníc Toskánska s ich nezameniteľnou mediteránskou škridlou, či dych vyrážajúci pohľad z hradieb Dubrovníka na strechy domov pod vami. Takúto štýlovú strechu, s jej tisícročiami overeným tvarom a kvalitou, si môžete dopriať aj na Slovensku. Mediteránske škridly sa nemusíte báť použiť ani na strechy s nízkym sklonom. Tie od Tondachu sú vhodné pre strechy už od sklonu 12° a to vďaka premysleným hlbokým hlavovým a bočným drážkam, ktoré dobre odvádzajú vodu na plochu strechy. Navyše škridly nemusíte plánovať iba na novostavby. Úplne nový vzhľad dodajú domom aj pri rekonštrukciách, nadstavbách, či pri výmene krytiny. Informoval o tom konateľ spoločnosti Tondach Slovensko, s. r. o. Vladimír Šablica.

viac …

Imidžový exteriér vytvorí záhradné jazierko

Napísal Róbert Bosák, 07.07.2014

Záhrada plná zelene, voňavé farebné kvety a voda medzi nimi dotvárajúca živosť prostredia. Aj takto môže vyzerať obraz imidžového a moderného exteriéru, ktorý Vám prinesie na pozemok kúsok prírody. Dajte si tam ešte záhradné jazierko s kvetinami, kamienkami, rybami a sami uvidíte aký zázrak budete doma mať.

viac …