Pracujeme s overenými kanceláriami
  +
Prihlásenie
Zabudnuté heslo
Prihlásenie
Počet nehnuteľností
96 352
Reg. kancelárií
11 831
Reg. užívateľov
116 429
Fanúšikov
52 554


Reality inzercia

SORA

3 top materiály na výrobu krajších a originálnejších vypínačov

Reality Realitné články Interiér 3 top materiály na výrobu krajších a originálnejších vypínačov

Napísal Róbert Bosák, 20.09.2019


Malé, no pre celkový dojem z interiérového dizajnu rovnako významné ako iné doplnky. Reč je vypínačoch, ktoré sa môžu podieľať na krajšom a originálnejšom vzhľade našich domácností. Obzvlášť v prípade vypínačov a ich krytov vyrobených z materiálov ako drevo, betón či keramika.   

 

Drevo – Atraktívny dizajn s pestrou paletou hnedých odtieňov od svetlých po tie najtmavšie. Nielen to prinášajú drevené vypínače a ich kryty, či už tie zo skutočného dreva, alebo len jeho imitácie. Obľúbené nie sú iba kvôli dizajnu, ale aj pre dostupnú cenu, veď takýto vypínač sa dá zohnať aj za 3 €. Mínusom je slabšia odolnosť voči prasknutiu, poškrabaniu alebo iným mechanickým poškodeniam.

Zdroj: aliexpress.com 


Betón – Prítomnosť betónových prvkov je v našich domácnostiach čoraz častejšia. Svedčí o tom aj rastúci dopyt po vypínačoch z tohto materiálu. Na rozdiel od tých drevených si však za nich treba trochu priplatiť, čo ale prinesie vyššiu kvalitu a viac odolnosti. Betónový rámček na vypínači je zároveň zárukou pekného dizajnu, aj keď v porovnaní s drevom pôsobí o niečo chladnejšie.

Zdroj: www.obzor.cz 


Keramika – Tretí z materiálov, ktorý je vo výrobe vypínačov a ich krytov stále obľúbenejší, je práve keramika. Tá sa vyznačuje obrovskou variabilitou, vďaka ktorej môžu výrobcovia prichádzať s rôznymi tvarmi, formátmi alebo farebnými prevedeniami, napríklad tými ručne maľovanými. Okrem klasického vzhľadu sú v móde aj imitácie iných materiálov, medzi ktorými vynikajú hlavne atrapy dreva.

Zdroj: stonewallplates.com 


3 uvedené materiály nie sú zďaleka jediné, ktoré slúžia na výrobu vypínačov. Okrem dobre známeho plastu sa na ich výrobu využíva aj sklo alebo kameň. V obidvoch prípadoch však ide o drahšie produkty, navyše s menšou dostupnosťou na slovenskom trhu.

 

Text: Róbert Bosák

Zdroj foto: Cindy Syring, aliexpress.com, www.obzor.cz, stonewallplates.com