Reality inzercia

Poznámky sú jednoduchý nástroj, ako sa rýchlo a bez problémov orientovať v množstve inzerátov, ktoré ste si prezreli a zaujali vás. Umožní vám orientovať sa v inzerátoch a ľahko ich porovnávať medzi sebou.

K dispozícií máte 10 predvolených poznámok, ktoré si viete ľubovoľne upravovať ako vám vyhovuje. Navyše si viete k inzerátu pridať svoju vlastnú poznámku, postreh, či krátky popis.

Služba je prístupná len pre registrovaných používateľov. Registráciou získate navyše možnosť ľahko si spravovať poznámky a označené inzeráty. Pod každou poznámkou sa vám zobrazí zoznam vami označených inzerátov.

Realitné články - Financie

Celkovo 230 článkov

Viac ako 40 % investorov z Európy chce znížiť investície do nehnuteľností

Napísal Róbert Bosák v kategorií Financie, 08.03.2024

Pokles aktivity európskych investorov na realitnom trhu bude pokračovať. V porovnaní s rokom 2023 sa ešte zrýchli. Dôvodom je nárast podielu investorov, ktorí plánujú znížiť objem investícií do nehnuteľností.

Priemerná cena britských domov dosiahla medziročný rast po 8 mesiacoch

Napísal Róbert Bosák v kategorií Financie, 23.02.2024

Zlacňovanie domov vo Veľkej Británii netrvalo dlho. Po medzimesačnom porovnaní sa plusové čísla objavili aj v ukazovateli, ktorý sleduje medziročný vývoj priemernej ceny domov. Jej hodnota v medziročnom porovnaní vzrástla po 8 mesiacoch.

Objem investícií do komerčných nehnuteľností klesol o vyše 40 %

Napísal Róbert Bosák v kategorií Financie, 20.02.2024

Komerčné nehnuteľnosti na Slovensku vlani nemali najlepšie obdobie. Investori do nich „naliali“ o desiatky miliónov eur menej ako v roku 2022. Celkový ročný objem investícií do kancelárií, logistických nehnuteľností, hotelov a maloobchodu sa prepadol o viac ako 40 %.

Ceny nových domov v Číne rástli 4. mesiac za sebou

Napísal Róbert Bosák v kategorií Financie, 05.02.2024

Čínsky realitný trh naďalej čaká na lepšie obdobie. Realitným spoločnostiam spôsobuje vrásky na čele priebežný vývoj cien nových domov. Aj keď ich priemerná cena začala po niekoľkých mesiacoch opäť rásť, tempo zdražovania dosahuje minimálnu úroveň.

Medzimesačný pokles cien domov vo Veľkej Británii sa zastavil

Napísal Róbert Bosák v kategorií Financie, 18.12.2023

Trend zlacňovania britských domov je minulosťou. Krivka v ukazovateli, ktorý sleduje priebežný vývoj cien domov na Britských ostrovoch, začala znovu rásť. Októbrový rast ukončil 6-mesačné obdobie poklesu.

Slováci sú v miere úspor z disponibilných príjmov 6. najhorší v EÚ

Napísal Róbert Bosák v kategorií Financie, 05.12.2023

Eurostat zverejnil ďalšiu štatistiku s nelichotivým výsledkom pre Slovensko. Postarala sa o to priemerná miera úspor z disponibilných príjmov. Slováci v roku 2022 ušetrili priemerne „iba“ 5,3 %. V porovnaní s priemerom EÚ je to o vyše 7 % menej.

Rakúsko zastropuje rast cien nájmov na 3 roky

Napísal Róbert Bosák v kategorií Financie, 07.11.2023

Dopady inflácie prinútili rakúsku vládu pripraviť sériu opatrení, ktoré pomôžu ľuďom ustáť rast cien. K protiinflačným opatreniam patrí aj cenový strop pre nájmy. Platiť má 3 roky.

Ceny nehnuteľností na bývanie v Nemecku zaznamenali najvyšší prepad od roku 2000

Napísal Róbert Bosák v kategorií Financie, 27.10.2023

Nemecký štatistický úrad Destatis monitoruje vývoj cien rezidenčných nehnuteľností od roku 2000. Za viac ako 20 rokov eviduje niekoľko štvrťrokov s výrazným medziročným poklesom. V žiadnom z nich nebol prepad cien vyšší ako v 2. kvartáli 2023.

Ceny vstupeniek do knižníc, múzeí a zoo v EÚ vzrástli o 4 %

Napísal Róbert Bosák v kategorií Financie, 22.08.2023

Niekoľkoročný trend zdražovania vstupeniek do kultúrnych inštitúcií pretrváva ďalej. Návštevníci knižníc, múzeí a zoologických záhrad v EÚ museli platiť vyššie vstupné aj vlani. Medziročný rast cien vstupeniek sa vyšplhal na 4 %.

Ceny domov vo Veľkej Británii zaznamenali najvyšší pokles za 12 rokov

Napísal Róbert Bosák v kategorií Financie, 14.08.2023

Briti si môžu zaobstarať dom opäť o niečo lacnejšie. Priemerná cena rodinných domov vo Veľkej Británii sa po májovom poklese znížila aj v júni. Medziročný pokles dosiahol najvyšší výsledok za 12 rokov.

Ceny prenájmov v EÚ vzrástli v 1. kvartáli štvrťročne aj medziročne

Napísal Róbert Bosák v kategorií Financie, 08.08.2023

Ceny prenájmov v členských štátoch EÚ sa zvyšujú nepretržite niekoľko rokov. V raste pokračovali aj v úvode roka 2023. V 1. štvrťroku zaznamenali štvrťročný aj medziročný nárast.

Ceny nehnuteľností v EÚ zaznamenali ďalší štvrťročný pokles

Napísal Róbert Bosák v kategorií Financie, 07.08.2023

Výraznejšie zlacňovanie na európskom realitnom trhu neprichádza. Ceny nehnuteľností v EÚ sa v štvrťročnom porovnaní znížili len o niekoľko desatín percenta. Pokles bol ešte nižší ako v predchádzajúcom hodnotenom období.

Úver alebo pôžičku spláca 40 % Slovákov

Napísal Róbert Bosák v kategorií Financie, 24.07.2023

Výstavba, rekonštrukcia, kúpa nehnuteľnosti, nákup auta. To sú len niektoré z položiek, ktoré Slováci financujú prostredníctvom úverov či pôžičiek. Podľa výsledkov prieskumu v súčasnosti spláca úver alebo pôžičku 40 % Slovákov.

Briti vybrali z bánk rekordný objem úspor aj kvôli vysokým úrokom

Napísal Róbert Bosák v kategorií Financie, 14.07.2023

Rast úrokových sadzieb trápi viaceré európske štáty. Na zdražovanie úverov doplácajú aj Briti. Kvôli vysokým úrokom siahajú vo veľkom na úspory v bankách. V máji vybrali z britských finančných domov rekordný objem nasporených peňazí.

Predražené nájomné v britských novostavbách vzrástlo o viac ako 10 %

Napísal Róbert Bosák v kategorií Financie, 13.07.2023

Prenájmy vo Veľkej Británii sú stále drahšie. Ich ceny zvyšujú najmä novostavby, ktoré zaznamenali dvojciferný rast. Priemerná cena nájomného v nových bytoch a rodinných domoch sa v porovnaní s rokom 2022 zvýšila o viac ako 10 %.

Vyššia daň za ubytovanie v Bratislave

Napísal Róbert Bosák v kategorií Financie, 07.07.2023

Začiatok letných prázdnin v Bratislave sa niesol v znamení zvýšenia dane za ubytovanie. Vyššiu sadzbu za prenocovanie v hlavnom meste platia ubytovaní vo všetkých mestských častiach.