Reality inzercia

Poznámky sú jednoduchý nástroj, ako sa rýchlo a bez problémov orientovať v množstve inzerátov, ktoré ste si prezreli a zaujali vás. Umožní vám orientovať sa v inzerátoch a ľahko ich porovnávať medzi sebou.

K dispozícií máte 10 predvolených poznámok, ktoré si viete ľubovoľne upravovať ako vám vyhovuje. Navyše si viete k inzerátu pridať svoju vlastnú poznámku, postreh, či krátky popis.

Služba je prístupná len pre registrovaných používateľov. Registráciou získate navyše možnosť ľahko si spravovať poznámky a označené inzeráty. Pod každou poznámkou sa vám zobrazí zoznam vami označených inzerátov.

Realitné články - Financie

Celkovo 224 článkov

Rakúsko zastropuje rast cien nájmov na 3 roky

Napísal Róbert Bosák v kategorií Financie, 07.11.2023

Dopady inflácie prinútili rakúsku vládu pripraviť sériu opatrení, ktoré pomôžu ľuďom ustáť rast cien. K protiinflačným opatreniam patrí aj cenový strop pre nájmy. Platiť má 3 roky.

Ceny nehnuteľností na bývanie v Nemecku zaznamenali najvyšší prepad od roku 2000

Napísal Róbert Bosák v kategorií Financie, 27.10.2023

Nemecký štatistický úrad Destatis monitoruje vývoj cien rezidenčných nehnuteľností od roku 2000. Za viac ako 20 rokov eviduje niekoľko štvrťrokov s výrazným medziročným poklesom. V žiadnom z nich nebol prepad cien vyšší ako v 2. kvartáli 2023.

Ceny vstupeniek do knižníc, múzeí a zoo v EÚ vzrástli o 4 %

Napísal Róbert Bosák v kategorií Financie, 22.08.2023

Niekoľkoročný trend zdražovania vstupeniek do kultúrnych inštitúcií pretrváva ďalej. Návštevníci knižníc, múzeí a zoologických záhrad v EÚ museli platiť vyššie vstupné aj vlani. Medziročný rast cien vstupeniek sa vyšplhal na 4 %.

Ceny domov vo Veľkej Británii zaznamenali najvyšší pokles za 12 rokov

Napísal Róbert Bosák v kategorií Financie, 14.08.2023

Briti si môžu zaobstarať dom opäť o niečo lacnejšie. Priemerná cena rodinných domov vo Veľkej Británii sa po májovom poklese znížila aj v júni. Medziročný pokles dosiahol najvyšší výsledok za 12 rokov.

Ceny prenájmov v EÚ vzrástli v 1. kvartáli štvrťročne aj medziročne

Napísal Róbert Bosák v kategorií Financie, 08.08.2023

Ceny prenájmov v členských štátoch EÚ sa zvyšujú nepretržite niekoľko rokov. V raste pokračovali aj v úvode roka 2023. V 1. štvrťroku zaznamenali štvrťročný aj medziročný nárast.

Ceny nehnuteľností v EÚ zaznamenali ďalší štvrťročný pokles

Napísal Róbert Bosák v kategorií Financie, 07.08.2023

Výraznejšie zlacňovanie na európskom realitnom trhu neprichádza. Ceny nehnuteľností v EÚ sa v štvrťročnom porovnaní znížili len o niekoľko desatín percenta. Pokles bol ešte nižší ako v predchádzajúcom hodnotenom období.

Úver alebo pôžičku spláca 40 % Slovákov

Napísal Róbert Bosák v kategorií Financie, 24.07.2023

Výstavba, rekonštrukcia, kúpa nehnuteľnosti, nákup auta. To sú len niektoré z položiek, ktoré Slováci financujú prostredníctvom úverov či pôžičiek. Podľa výsledkov prieskumu v súčasnosti spláca úver alebo pôžičku 40 % Slovákov.

Briti vybrali z bánk rekordný objem úspor aj kvôli vysokým úrokom

Napísal Róbert Bosák v kategorií Financie, 14.07.2023

Rast úrokových sadzieb trápi viaceré európske štáty. Na zdražovanie úverov doplácajú aj Briti. Kvôli vysokým úrokom siahajú vo veľkom na úspory v bankách. V máji vybrali z britských finančných domov rekordný objem nasporených peňazí.

Predražené nájomné v britských novostavbách vzrástlo o viac ako 10 %

Napísal Róbert Bosák v kategorií Financie, 13.07.2023

Prenájmy vo Veľkej Británii sú stále drahšie. Ich ceny zvyšujú najmä novostavby, ktoré zaznamenali dvojciferný rast. Priemerná cena nájomného v nových bytoch a rodinných domoch sa v porovnaní s rokom 2022 zvýšila o viac ako 10 %.

Vyššia daň za ubytovanie v Bratislave

Napísal Róbert Bosák v kategorií Financie, 07.07.2023

Začiatok letných prázdnin v Bratislave sa niesol v znamení zvýšenia dane za ubytovanie. Vyššiu sadzbu za prenocovanie v hlavnom meste platia ubytovaní vo všetkých mestských častiach.

Novela zákona umožní predčasne zaplatiť splátku úveru raz mesačne bez poplatku

Napísal Róbert Bosák v kategorií Financie, 06.07.2023

1. júla vstúpilo do platnosti niekoľko zákonov, resp. noviel. Účinnosť nadobudla aj nová právna úprava zaoberajúca sa podmienkami predčasného uhrádzania splátok úverov na bývanie.

Prvý rast úrokových sadzieb hypoték vo Švajčiarsku

Napísal Róbert Bosák v kategorií Financie, 06.06.2023

Kým vo väčšine európskych krajín sa úrokové sadzby zvyšovali už v priebehu minulého roka, Švajčiari si stále požičiavali s rekordne nízkymi úrokmi. Po zverejnení posledných štatistík je to minulosťou. Referenčná úroková sadzba hypoték vo Švajčiarsku prvýkrát v histórii poskočila nahor.

Ceny domov vo Veľkej Británii zaznamenali najvyšší pokles od roku 2009

Napísal Róbert Bosák v kategorií Financie, 05.06.2023

Ďalší mesiac, ďalší pokles. Po aprílovom mínusovom výsledku prišiel ešte väčší prepad. Ceny domov vo Veľkej Británii zaznamenali v piatom mesiaci roka najvyšší medziročný pokles za 14 rokov.

Priemerná cena luxusných nehnuteľností vo svete klesla prvýkrát od roku 2009

Napísal Róbert Bosák v kategorií Financie, 23.05.2023

Pokles cien nehnuteľností v niektorých svetových mestách neobišiel ani trh s luxusnými domami. Vo viacerých lukratívnych lokalitách zlacneli o niekoľko percent. Ich priemerná cena zaznamenala medziročný pokles prvýkrát od roku 2009.

Ceny domov v eurozóne dosiahli najvyšší štvrťročný pokles za 14 rokov

Napísal Róbert Bosák v kategorií Financie, 27.04.2023

Pokles cien domov v eurozóne nedosiahol v štvrťročnom porovnaní úroveň 1,7 % už 14 rokov. Dlhodobý trend nižšieho poklesu sa zastavil až v 4. kvartáli minulého roka.

Objem komerčných úverov v USA zaznamenal rekordný pokles

Napísal Róbert Bosák v kategorií Financie, 17.04.2023

Nedávny krach dvojice amerických bánk si vyžiadal svoju daň. Okrem predstaviteľov finančných inštitúcií spozorneli aj klienti. Výsledkom udalostí v americkom bankovom sektore je rekordný pokles objemu poskytnutých komerčných úverov.